سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

توسعه فرهنگی و اجتماعی از اولویت مدیریت شهری - خبر

 

 

توسعه فرهنگی و اجتماعی از اولویت مدیریت شهری

جلسه هم اندیشی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل با مدیرکل و معاونان و مدیران صداوسیمای مرکز اردبیل در سالن جلسات شورای اسلامی شهر اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، در این جلسه لطف اللهیان شهردار اردبیل طرح مشکلات پیش روی مدیریت شهری در اردبیل، تبادل نظر و ارائه راهکارها را مهمترین هدف این جلسه عنوان کرد و گفت: کمتر نهادی پیدا می شود که همچون صداوسیما با رسالت ارتقای کیفیت فرهنگی و آموزشی بتواند در همه حوزه ها شرایط را بهبود بخشیده و اصلاح کند.

وی تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز به عنوان نهادی که می تواند در بهبود و ارتقای شرایط و زندگی شهری قدم ها و مصوبات و اقدامات مناسبی انجام دهد نیازمند همکاری و مشارکت رسانه ملی و در ابعاد کوچکتر آن صداوسیمای مرکز استان است.

شهردار اردبیل با تاکید بر اینکه اولین و اساسی ترین اقدامات در مسئله مدیریت شهری باید بر توسعه فرهنگی و اجتماعی متمرکز شود گفت: پیشینه پر افتخار اردبیل ایجاب می کند تا برای حل مشکلات متعدد از جمله بافت های فرسوده و سکونتگاه های نابسامان یک سری خدمات عمرانی، آموزشی و فرهنگی برای ارتقاء کیفیت و فرهنگ جامعه انجام داد.

معرفی توانمندی های استان از اهداف صدا و سیماست.

در ادامه این جلسه ملااحمدی مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری جایگاه قانونی است که پیگیر مسائل و مشکلات مبتلابه جامعه در عرصه های مختلف است که با برنامه ریزی و احصاء مشکلات بدنبال حل آن ها است گفت:با فرهنگ سازی و آموزش به عنوان زیربنای توسعه، بسیاری از مشکلات شهری قابل حل است.

توسعه فرهنگی و اجتماعی از اولویت مدیریت شهریوی معرفی شایسته پتانسیل ها و توانمندی های استان در عرصه های مختلف را مهمترین هدف صداوسیمای مرکز استان دانست و گفت: احصاء مشکلات و موانع توسعه استانی و شهری و ارائه راهکار رسانه ای برای حل آن و برداشتن قدم های مثبت برای تحقق توسعه استان مهمترین رسالت رسانه ملی در استان است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز اردبیل در ادامه سخنان خود بر لزوم انجام همکاری های لازم با شورای اسلامی شهر و شهردار اردبیل به ویژه در حوزه پوشش خبری و انعکاس عملکزد و برنامه های شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل قول مساعد داد.

در این جلسه همچنین رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل هر کدام در سخنان جداگانه ای بر لزوم همکاری هر چه بیشتر صداوسیما در معرفی جایگاه، وظیفه و تبیین رسالت شورای اسلامی شهردر اردبیل، شناساندن حقوق شهروندی و تکلیف شهرداری و نقد منصفانه و انعکاس عملکرد شواری اسلامی شهر و شهرداری اردبیل و معرفی پتانسیل های استان به ویژه در صنعت گردشگری تاکید کردند.