جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

توسعه راه‌ روستایی از اولویت‌های راهداری استان اردبیل است - خبر

 

 

توسعه راه‌ روستایی از اولویت‌های راهداری استان اردبیل است

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: توسعه، مرمت و بهسازی راه روستایی از اولویت‌های اداره راهداری استان در سال جاری است.

توسعه راه‌ روستایی از اولویت‌های راهداری استان اردبیل است

کلیم‌الله وثوقی افزود: ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها از جمله بازسازی و بهسازی راه‌های روستایی باعث تسهیل در داد و ستد و افزایش درآمد روستاییان شده و مانع مهاجرت آنها به شهرها می‌شود.

وی اظهارداشت: بر این اساس طرح ابرار با هدف ارائه خدمات راه‌سازی در مناطق محروم روستایی استان اردبیل اجرا می‌شود تا علاوه بر رفع مشکل تردد و دسترسی اهالی به مرکز بخش برای تامین مایحتاج خود ساکنان روستاها صاحب یک راه ایمن و قابل تردد در تمام فصول سال شوند.

او بیان کرد: پارسال برای اجرای طرح ملی ابرار در استان اردبیل ۹ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته بود که امیدواریم امسال این رقم افزایش یابد.

وی با اشاره به بهسازی و تکمیل ۱۲ کیلومتر از راه روستایی قره‌درق بیله‌سوار در قالب طرح ابرار گفت: سه کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان بیله‌سوار هم بهسازی و آسفالت شده و عملیات ساخت راه روستاهای بابک و علی خانکندی نیز در مرحله اجرا و مناقصه است.

وی اجرای باند دوم کمربندی بیله‌سوار با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌های مهم این شهرستان ذکر کرد و ادامه داد: طول این پروژه بیش از چهار کیلومتر است و تلاش می‌شود امسال به بهره‌برداری برسد.

وثوقی گفت: نگهداری و ایمن سازی راه‌ها و جاده‌ها از جمله وظایف راهداری است و انتظار می‌رود فرمانداران شهرستان‌های استان در تخصیص به موقع اعتبارات حوزه راهداری همکاری لازم را داشته باشند.