رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

توسعه توریسم عشایری و روستایی در بیله‌سوار پیگیری می‌شود - خبر

 

 

توسعه توریسم عشایری و روستایی در بیله‌سوار پیگیری می‌شود

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: حمایت از اشتغال و تولید در مناطق روستایی، توسعه توریسم عشایری و حمایت از توسعه پایدار از جمله اقداماتی است که در مناطق روستایی شهرستان بیله‌سوار پیگیری می‌شود.

توسعه توریسم عشایری و روستایی در بیله‌سوار پیگیری می‌شود

حسن قبادی اظهار کرد: اقدامات چشمگیری در روستاهای بخش مرکزی بیله‌سوار صورت گرفته و در هفته دولت بالغ بر 2 میلیارد و 102 میلیون تومان طرح در روستاهای بخش مرکزی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: جدول گذاری در 13روستای فولادلو، بابک، قره‌قاسملو، قیزقلعه سی، دمیرچلو، مرادلو ،زرگر، اجاق قشلاقی،ادولو،حاج الهویردی ،مسجدلو و آقا کندی و گوگ تپه  ارزش 509 میلیون تومان و نصب چراغ LED در 5 روستای بخش مرکزی بیله‌سوار به ارزش 41 میلیون تومان و همچنین اختصاص دو دستگاه ماشین آتش‌نشانی به روستای انجیرلو و بابک به ارزش 45میلیون تومان  در روستاها از جمله طرح‌های افتتاحی در این بخش بود.

قبادی عنوان کرد: شن‌ریزی و زیرسازی از محل دهیاری در 11روستای شهرستان بیله سوار با اعتبار 580میلیون تومان و همچنین اجرای سنگ فرش در 7 روستای شهرستان بیله سوار به ارزش 259میلیون تومان از دیگر طرح‌های دهیاری در بخش مرکزی بیله‌سوار است.

وی با اشاره به اینکه باید با نگاه توسعه‌ای و ایجاد اشتغال به روستاها توجه کرد؛ افزود: اگر تجهیزات، امکانات و زیرساخت‌های مناسب در اختیار روستاییان قرار داده شود باید این زیرساخت‌ها همراه با ایجاد اشتغال و توسعه همراه باشد تا شاهد توسعه روستایی و کاهش مهاجرت روستاییان همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرماندار بیله‌سوار گفت: حمایت از اشتغال و تولید در مناطق روستایی شهرستان، توسعه توریسم عشایری و روستایی و همچنین شناسایی ظرفیت‌های روستایی و حمایت از توسعه پایدار روستایی از جمله اقداماتی است که در مناطق روستایی شهرستان پیگیری می‌شود.