جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

توسعه اقدامات سلامت محور در مدارس استان اردبیل - خبر

 

 

توسعه اقدامات سلامت محور در مدارس استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: اقدامات سلامت محور در مدارس استان اردبیل توسعه می‌یابد.

توسعه اقدامات سلامت محور در مدارس استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل امروز در جریان امضای تفاهم نامه پروژه‌های آموزش و پرورش در برنامه جامع سلامت استان اردبیل گفت: با نهایی شدن تفاهم نامه پروژه‌های آموزش و پرورش در برنامه جامع سلامت استان اردبیل اقدامات سلامت محور در مدارس توسعه می‌یابد.
 
وی تصریح کرد: از جمله مهم‌ترین پروژه‌های نهایی شده در قالب تفاهم نامه سالانه حوزه اداره کل آموزش و پرورش، می‌توان به توسعه مدارس پویا، مداخلات در خصوص افزایش آگاهی دانش آموزان، مدیران و اولیا نسبت به بیماری‌های غیر واگیر و عوامل خطر آن و در نهایت توسعه اقدامات سلامت محور در تعامل با معاونت امور بهداشتی دانشگاه اشاره کرد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: در نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مجری تدوین برنامه جامع سلامت استان با مسئولان آموزش و پرورش و معاونین مربوطه، برنامه مداخلات، پروژه‌ها و برآمده‌ای نهایی برنامه جامع سلامت استان در حوزه آموزش و پرورش از سوی مجری تدوین برنامه ارائه گردید و در ادامه مسائل مربوط به این موضوع مورد بحث و بررسی عملیاتی قرار گرفت.
 
اخوان اکبری با تاکید برنقش و جایگاه آموزش و پرورش در ترویج سبک زندگی سالم و ارتقای سواد سلامت، یادآور شد: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه آگاهی اجتماعی در زمینه سلامت فردی و اجتماعی است.