جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

توسعه اشتغال در اردبیل نیازمند حل مشکلات واحدهای تولیدی است - خبر

 

 

توسعه اشتغال در اردبیل نیازمند حل مشکلات واحدهای تولیدی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی پیش‌نیاز رونق و توسعه تولید و اشتغال در استان بوده که این امر با جدیت پیگیری می‌شود.

توسعه اشتغال در اردبیل نیازمند حل مشکلات واحدهای تولیدی است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی نواداد صبح امروز در جلسه کمیسیون کارگری شورای تامین استان اردبیل اظهار داشت: حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی از مهمترین سیاست‌هایی بوده که توسط دولت در راستای رونق و توسعه تولید و اشتغال در استان پیگیری می‌شود و انتظار می‌رود در این زمینه دستگاه‌های اجرایی استان همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.
 
وی با تاکید بر همکاری و مشارکت بانک‌های عامل با واحدهای تولیدی و صنعتی استان بیان کرد: در راستای تامین سرمایه در گردش و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی استان همکاری بانک‌های عامل از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار بوده و انتظار می‌رود بانک‌ها در کنار این واحدها بوده و در راستای حل مشکلات این واحدها مشارکت لازم را در ارائه تسهیلات داشته و این امر را تسهیل کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت کارخانه تولیدی شرکت زرین چوب آرتای اردبیل گفت: این واحد تولیدی یکی از موفق‌ترین واحدهای اشتغالزای استان اردبیل به شمار می‌رود که در این زمینه گام‌های مثبت و موثری برداشته و می‌تواند بخشی از مشکلات در این حوزه را مرتفع کند.
 
نواداد افزود: شرکت زرین‌چوب آرتا برای ایجاد 14 هزار نفر اشتغال جدید قول مساعد داده است و تامین 40 هکتار زمین و زیرساخت لازم تعهد مسئولان دولت و تاکید استاندار است و تاکنون اقدامات مفید و موثری  در اختصاص زمین مورد نیاز از محل اراضی ملی برای اجرای فازهای بعدی این شرکت تولیدی انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال عملیات اجرایی این کارخانه شروع شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه تامین برق صنعتی 6 مگاواتی و آب یک اینچی دیگر تعهد دولت برای تحقق اهداف اشتغال‌زایی سرمایه گذار این شرکت است، تصریح کرد: انواع رودری و ملامینه از جمله تولیدات این شرکت بوده که علاوه بر رقابت در قیمت و کیفیت تولید این محصولات با مشابه خارجی، مانع از خروج  سالانه 40 میلیون یورو ارز از کشور خواهد شد که تلاش می‌شود زیرساخت‌های راه‌اندازی این واحد به موقع تامین شود.