رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

توسعه استان در گرو همت همگانی برای حمایت از سرمایه گذاری - خبر

 

 

توسعه استان در گرو همت همگانی برای حمایت از سرمایه گذاری

در دنیای امروز ، اقتصاد بر پایه رقابت تنگاتنگ برای جذب سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی استوار است و جذب سرمایه گذاری به عنوان یک هنر مدیریتی شناخته شده است.

 

 توسعه استان در گرو همت همگانی برای حمایت از سرمایه گذاری  توسعه استان در گرو همت همگانی برای حمایت از سرمایه گذاری  توسعه استان در گرو همت همگانی برای حمایت از سرمایه گذاری  توسعه استان در گرو همت همگانی برای حمایت از سرمایه گذاری

 

کارشناسان بر این باورند که با توجه به محدودیت بودجه دولتی ، خلاقیت مدیران برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت از آن، تنها راه توسعه استان اردبیل در سریع ترین زمان ممکن است. نیاز استان به ایجاد بیش از 60 هزار شغل برای جوانان، ضرورت این موضوع را دو چندان می کند.

از آنجا که حفظ و حمایت از سرمایه گذاران موجود ، شرط اصلی جذب سرمایه گذاران جدید است ، انتظار می رود که مسئولان ضمن حل مشکلات سرمایه گذاران و پیگری موضوع معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی ، تلاش کنند که استان اردبیل به الگویی برای حمایت از سرمایه گذران در سطح کشور تبدیل شود.

در این رابطه انسجام کلیه دستگاههای اجرایی و نظارتی استان حول هدف واحد جذب سرمایه گذاری ، حمایت مسئولان از سود معقول سرمایه گذاران و بهبود نگرش کارشناسان دستگاههای اجرایی به مقوله کارآفرینی و مقابله با فرهنگ مخرب تنگ نظری در برابر سرمایه گذاران،  لازمه حرکت استان به سوی توسعه اقتصادی است.

از سوی دیگر انتظار می رود دستگاههای مسئول با تعریف فرآیند اداری واحد برای پاسخگویی به سرمایه گذاران ، سرعت بخشیدن به صدور مجوزهای لازم و ایجاد مشوق های اقتصادی در منطقه به وظیفه خود در قبال توسعه استان عمل کنند.

در این رابطه تدوین بانک اطلاعاتی طرح‌های سودآور و برگزاری همایش های ملی و بین المللی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستانهای مختلف استان  حائز اهمیت است.

جذب سرمایه‌گذار هنری بسیار مهم است که همه مردم و دلسوزان استان باید در این امر سهیم باشند چرا که پایه اساسی کارآفرینی در استان در گرو جذب سرمایه‌گذاری‌هاست.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل