رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

توسعه استان با جذب سرمایه گذاری میسر است - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توسعه استان با جذب سرمایه گذاری میسر است

توسعه استان با جذب سرمایه گذاری میسر است


استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل در دهه های گذشته دچار عقب ماندگی شده است که با توسعه در همه جوانب بویژه توسعه در زمینه های اجتماعی و اقتصادی می تواند عقب ماندگی های گذشته را جبران کند.

توسعه استان با جذب سرمایه گذاری میسر است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، خدابخش در نشست گفتگوی اجتماعی با اساتید دانشگاه های استان با بیان اینکه توسعه استان از طریق جذب سرمایه گذاری حاصل می شود افزود: در همه زمینه ها بویژه در حوزه های اجتماعی و اقتصادی ناگزیریم که سرمایه گذاری کرده و سرمایه گذار جذب کنیم. وی حفاظت و حمایت از سرمایه های اجتماعی استان را اساسی و ضروری خواند و گفت: توسعه فرهنگی و اجتماعی زیربنا و منبع اصلی توسعه اقتصادی است.

استاندار اردبیل خام فروشی محصولات در اردبیل را آفت تولید خواند و تصریح کرد: اردبیل در بخش کشاورزی سرآمد است به همین دلیل صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد توجه ویژه دولت در استان است. وی به مشکل توسعه صادرات استان اشاره کرد و افزود: بسته بندی نامناسب و بازاریابی غیر اصولی و غیرحرفه ای از موانع توسعه صادرات استان است که در این زمینه دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت هایی را شروع کرده است.

خدابخش اقتصاد ورزش و اقتصاد گردشگری را مهم دانست و گفت: در این زمینه با هماهنگی و رایزنی های مستمر انجام شده مسابقات بازی های آسیایی والیبال اردیبهشت ماه 96 در اردبیل برگزار می شود.

استاندار اردبیل ایجاد پارک علم و فناوری و مراکز رشد و حمایت از فعالیت های دانش بنیان را اقدام مهم دولت خواند و افزود: به همین جهت دانش بنیان کردن فعالیت های اقتصادی و صنعتی از محورهای توسعه اردبیل است. خدابخش دیپلماسی اقتصادی دولت محلی را فعال توصیف کرد و تصریح کرد:دولت محلی در طول سه ماه گذشته 2بار به کشور آذربایجان و یک بار به کشور روسیه و جمهوری داغستان هیئت تجاری و اقتصادی اعزام کرده و مذاکراتی را نیز جهت توسعه دیپلماسی تجاری انجام داده است و باید با برنامه ریزی های لازم برای حضور در بازار بزرگ روسیه آمادگی لازم را کسب کنیم.