جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

توسعه آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در دستور کار میراث فرهنگی - خبر

 

 

توسعه آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در دستور کار میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در سال ۹۹ مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی توسعه می‌یابد.

توسعه آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در دستور کار میراث فرهنگی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،‌ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در بازدید از مجموعه‌های تاریخی اردبیل گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۹۹ مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی توسعه می‌یابد.
 
او با اشاره به طرح شهیدگاه افزود: با تلاش‌هایی که برای طرح ساماندهی شهیدگاه انجام داده‌ایم این طرح در حال حاضر در دست تهیه است که پس از آن عملیات اجرایی آغاز می‌شود.
 
فلاحی از ایجاد موزه صفویه شناسی در اردبیل خبر داد و تصریح کرد: به منظور ایجاد موزه صفویه شناسی در اردبیل بحث تجهیز مدرسه پورسینا را برای تبدیل به موزه در دستور کار قرار داده‌ایم و تاکنون ۸۰ درصد این کار انجام یافته است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید بر مرمت بقعه شیخ صفی‌الدین بیان کرد: امسال نیز مطابق بودجه‌های عمرانی برای تداوم عملیات مرمت بقعه تاریخی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تلاش خواهیم کرد و همچنین با توجه به اینکه ۹۵ درصد این عملیات در صحن قزلباش‌ها به پایان رسیده است به زودی شاهد اتمام آن خواهیم بود.
 
او با بیان اینکه برای ایجاد موزه سکه نیز در اردبیل برنامه‌ریزی می‌کنیم، اظهار کرد: باهماهنگی‌های انجام یافته سه ساختمان مربوطه به یگان حفاظت امسال به موزه‌های سکه و عکس‌های قدیمی تبدیل خواهد شد.