جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

توزیع 5000 اصله نهال در شهرستان بیله‌سوار - خبر

 

 

توزیع 5000 اصله نهال در شهرستان بیله‌سوار

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیله سوار گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی ۵ هزار اصله نهال در شهرستان بیله‌سوار توزیع می‌شود.

توزیع 5000 اصله نهال در شهرستان بیله‌سوار

 

خداداد سجودی در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته منابع طبیعی در شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت:کاشت درخت، توجه به فضای سبز به عنوان تنها پالایشگاه محیط و منبع رایگان تولید اکسیژن را در جامعه نهادینه می‌کند.
 
وی با تاکید بر اینکه برای نهادینه شدن فرهنگ درختکاری و صیانت از طبیعت باید از ظرفیت آموزش و پرورش بهره برد، تصریح کرد: دستگاه‌های متولی فرهنگ و آموزش بر ترویج و فرهنگسازی در حفاظت از منابع طبیعی بر جامعه هدف حرکت کنند.
 
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیله‌سوارگفت: برنامه‌های هفته منابع طبیعی از15تا 21اسفندماه هر سال با هدف ارتقا و ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در استان و کشور برگزار می‌شود که شعار امسال این هفته همیار طبیعت باشیم است.
 
سجودی با اشاره به ضرورت حفظ منابع آب و خاک، جنگلها و مراتع بیان کرد: هفته منابع طبیعی فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ عمومی در مقوله درختکاری و حفظ مراتع و جنگل‌هاست که باید از این فرصت استفاده بهینه و مناسبی را انجام دهیم.
 
وی از توزیع5هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد و افزود: هماهنگی لازم با اداره آموزش و پرورش برای نواختن زنگ سبز و سخنرانی در مدارس با موضوع منابع طبیعی انجام شده و مسابقات نقاشی نیز با موضوع منابع طبیعی بین دانش‌آموزان، برپایی برنامه با بنیاد شهید و امور ایثارگران و ثبت احوال و تجلیل از فعالان عرصه منابع طبیعی از دیگر برنامه‌های این هفته در شهرستان خواهد بود.