سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

توزیع 5 هزار جلد کتاب در آیین نذر کتاب - خبر

 

 

توزیع 5 هزار جلد کتاب در آیین نذر کتاب

مدیر اجرایی آیین نذر کتاب در اردبیل گفت: در دومین آیین نذر کتاب در اردبیل 5 هزار جلد کتاب را به علاقمندان توزیع و ارائه کردیم.

توزیع 5 هزار جلد کتاب در آیین نذر کتاب

فاطمه تسبیحی اظهار کرد: در کنار اهدای کتاب از سوی ادارات و نهادهای مختلف هزار و 500 جلد کتاب را نیز مردم به این آیین اهدا کردند که از شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار، خلخال، اردبیل، تهران و کرج کتاب‌هایی برای برگزاری این آیین ارسال شده است.

وی گفت: در روز اول هزار و 800 جلد کتاب را به عنوان کتاب‌های نذری توزیع کردیم و در نقطه مقابل 300 جلد کتاب را نیز عموم هموطنان به این آیین اهدا کردند.

مدیر اجرایی آیین نذر کتاب در اردبیل گفت: در دومین آیین نذر کتاب در اردبیل 5 هزار جلد کتاب را بین علاقمندان توزیع کردیم.

تسبیحی ادامه داد: در روز دوم موفق شدیم 2 هزار و 500 جلد کتاب توزیع کنیم و 200 جلد کتاب را نیز مردم به غرفه نذر کتاب اهدا کردند.

وی با بیان اینکه این آیین به مدت سه روز برگزار شده و امروز به پایان می‌رسد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 6 هزار جلد کتاب را در بین مردم توزیع کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته اولین بار و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ اهدای کتاب آیین نذر کتاب را در اردبیل برگزار کردیم، ادامه داد: به نسبت سال گذشته امسال این طرح با استقبال مردم روبه‌رو شد به طوری که هم در اهدای کتاب و هم بازدید از غرفه نذر کتاب یک وضعیت مطلوب‌تری را شاهد هستیم.

مدیر اجرایی آیین نذر کتاب در اردبیل با بیان اینکه این فعالیت با مشارکت ادارات و نهادها و مردم فرهنگ‌دوست استان اردبیل برگزار می‌شود، یادآور شد: مسؤولان به معنای واقعی در این حرکت یاریگر ما بودند تا برای دومین سال متوالی انجمن مهر و امید بتواند به این حرکت معنوی و ارزش دست بزند.

تسبیحی شعار انتخاب شده برای این مراسم را «با نذر کتاب یک شمع در حرم آگاهی بیفروزیم» اعلام کرد و گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی زمینه‌ساز ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه است که امیدواریم این حرکت‌ها بستر خوبی را در این زمینه فراهم بیاورد.

وی عنوان کرد: سال گذشته و بعد از اولین آیین نذر کتاب کاروان نذر کتاب به راه افتاد و ما دو مورد عزیمت این کاروان را به مرکز علمی کاربردی و همچنین روستایی در نمین شاهد بودیم که با استقبال خوب مردم نیز روبه‌رو شد.

مدیر اجرایی آیین نذر کتاب در اردبیل تصریح کرد: با توجه به استقبال از این کاروان و درخواست‌های مکرر برای اعزام این کاروان به مناطق محروم با مساعدت مسؤولان در تامین امکانات ایاب و ذهاب آمادگی داریم تا امسال نیز کاروان نذر کتاب را در دهه دوم محرم راه‌اندازی کنیم.

تسبیحی با قدردانی از همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، شرکت آب منطقه‌ای، تبلیغات اسلامی، دانشگاه محقق اردبیلی و شهرداری و ... در برگزاری این آیین معنوی و فرهنگی اظهار کرد: امیدواریم این حرکت ارزشمند زمینه مناسبی را برای تقویت و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی مردم با یار مهربان فراهم آورد.

وی تصریح کرد: انجمن مهر و امید تلاش می‌کند به مانند سال گذشته طرح «بخور به حساب مهربانی‌ها» را در دهه دوم محرم در مناطق محروم و کم برخوردار با هماهنگی ساندویچی‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها برگزار کند تا با فیش‌های ارائه شده زمینه خوبی فراهم آید تا بتوان فضای مورد نیاز برخی از محرومان و نیازمندان را از این طریق تامین کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر اجرایی آیین نذر کتاب در اردبیل گفت: ما این کار فرهنگی و مذهبی را برای اولین بار در استان اردبیل استارت زدیم و امیدواریم همه در برگزاری آن مشارکتی جدی داشته باشند.