سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

توزیع 326 دستگاه تنور گازی در روستاهای حاشیه جنگلها - خبر

 

 

توزیع 326 دستگاه تنور گازی در روستاهای حاشیه جنگلها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توزیع 326 دستگاه تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگلهای استان اردبیل خبر داد.

توزیع 326 دستگاه تنور گازی در روستاهای حاشیه جنگلها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما شهامت هدایت گفت: مرحله سوم اجرای پروژه جایگزینی سوخت فسیلی به جای چوب و بوته جنگلی در قالب تامین و توزیع ۳۲۶ دستگاه تنور گازی اجرا شده است که هدف از آن حفاظت و حمایت مستمر از عرصه‌های منابع طبیعی استان است.
وی افزود: این تعداد تنور گازی به منظور ارتقاء ضریب حفاظتی عرصه های جنگلی استان با مشارکت جوامع محلی در اختیار روستاییان حاشیه جنگلها قرار گرفت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با توزیع این تنورها، بخشی از نیاز روستاییان حاشیه جنگل‌ها به استفاده از چوب و هیزم برای پخت نان و انواع پخت و پز‌های دیگر کاهش می یابد.
هدایت اظهار کرد: این طرح برای جایگزینی سوخت فسیلی به جای استفاده از چوب درختان اجرا شده است و برای تهیه این تعداد تنور گازی بیش از 160 میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.
وی با اشاره به نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از عرصه‌های طبیعی در بین اقشار مختلف مردم ادامه داد: اجرای این طرح در طول سه سال اخیر با استقبال خوب روستاییان روبرو شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امیدواریم با تامین اعتبارات پیش بینی شده، این طرح را در همه روستا‌های واقع در حاشیه جنگلهای استان اجرایی کنیم تا با کاهش قطع درختان جنگلی، سرانه جنگلی استان افزایش یابد..