سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

توزیع ۹۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان اردبیلی - خبر

 

 

توزیع ۹۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان اردبیلی

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از توزیع ۹۰۰ سری جهیزیه در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: ۱۸ پروژه محرومیت‌زدایی در سطح استان اردبیل افتتاح می شود‌.

توزیع ۹۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان اردبیلی

علی پیرجاهد صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه فجر بسیج سازندگی استان اردبیل، اظهار کرد: در طول دهه مبارک فجر ۹۰۰ سری مجموعه کامل جهیزیه و بیش از ۱۰۰ مورد مجموعه یک یا چندکالایی در قالب طرح جهیزیه آسمانی برای نوعروسان در استان توزیع می‌شود.

وی افزود: همچنین ۱۸ پروژه محرومیت‌زدایی از جمله پروژه‌های آب‌رسانی، کارگاه اشتغال‌زایی، غسال‌خانه و... در سطح استان اردبیل افتتاح می‌شود‌.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با قدرانی از مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران، تصریح کرد: اقلام جهیزیه آسمانی شامل یخچال، فریزر، اجاق گاز، فرش، ماشین لباس‌شویی، پتو، سرویس قابلمه، جارو برقی، سرویس آرکوپال، اتو بخار، کتری برقی، پلوپز، ساعت و سرویس قاشق و چنگال بوده که به قیمت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به متقاضیان ارائه شده است.

پیرجاهد بیان کرد: طرح جهیزیه آسمانی با هدف ترویج ازدواج آسان و حمایت از کالای داخلی در حال برگزاری است که  تمام کالا‌های تهیه شده در این طرح، کالای ایرانی و تولید داخل است.

وی از اجرای ۷۱ عنوان فعالیت توسط بسیج سازندگی در طول دهه مبارک فجر در نواحی استان اردبیل خبر داد و گفت: دیدار جهادگران با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، اعزام مجمع جهادی استان به جشنواره ملی جهادگران، تجلیل از جهادگران اعزامی به مناطق سیل‌زده، افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و اجرای برنامه‌های خدمت‌رسانی از جمله این فعالیت‌ها است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل بیان کرد: علاوه بر پروژه‌های محرومیت‌زدایی، به‌زودی دو کارگاه خیاطی به همت قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) سپاه در شهرستان‌های نیر و نمین افتتاح و تعداد ۵۰ سری جهیزیه برای نوعروسان در استان توزیع می‌شود‌.

پیرجاهد از جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان خبر داد و افزود: اولین محموله کمک‌های مردمی، در طول دهه مبارک فجر توسط بسیج سازندگی به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود.

وی گفت: رویکرد خدمت‌رسانی به مردم در دستور کار سازمان بسیج سازندگی است در تلاش هستیم این خدمت‌رسانی را در عرصه‌های مختلف روز به روز افزایش دهیم.