جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

توزیع ۷ هزار عدد کلاه ایمنی در بین موتور سواران استان اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توزیع ۷ هزار عدد کلاه ایمنی در بین موتور سواران استان اردبیل

توزیع ۷ هزار عدد کلاه ایمنی در بین موتور سواران استان اردبیل


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ۷ هزار عدد کلاه ایمنی در بین موتور سواران استان اردبیل توزیع شده است.

توزیع ۷ هزار عدد کلاه ایمنی در بین موتور سواران استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی رحمتی، با اعلام این مهم از کسب رتبه اول کشوری استان اردبیل در کاهش تلفات و تصادفات موتور سواران خبر داد و افزود: با برنامه ریزی های مناسب در ۴ ماهه گذشته شاهد کاهش ۲۵ درصدی تلفات جاده ای در محورهای استان هستیم.

وی با بیان اینکه برای کاهش میزان آمار تلفات و تصادفات جاده ای همه باید در میدان عمل آماده اقدام لازم باشیم افزود: در همین راستا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل سال گذشته با اجرای ۴۶ جلسه آموزشی موتورسواران، اهدای بیش از ۷ هزار کلاه ایمنی،چراغ قوه و شبرنگ در بین موتورسواران و صاحبان ادوات کشاورزی توانسته اقدامات مهمی در جهت ایمن سازی و آموزش جامعه انجام دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح ایمن سازی در ۳۰ مدرسه حاشیه راههای استان و انجام آموزش های ایمنی برای هزار و ۷۰۰ دانش آموز مقاطع ابتدائی و راهنمائی اظهار امیدواری کرد با انجام آموزش های همه جانبه شاهد دو رقمی شدن تلفات جاده ای در استان باشیم.

رحمتی تصریح کرد: در 5 ماه گذشته تردد وارده به استان اردبیل با ۱۱.۲ درصد افزایش به رقم 3 میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۰۸ تردد رسیده است.

وی نیز بیشترین علت فوت موتور سواران در تصادفات را وارد شدن ضربه به سر آنان دانست و گفت: کلاه ایمنی، کلاه زندگی و امنیت است که در حفظ جان موتور سوار نقش اساسی ایفا می کند.