جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

توزیع ۷۰ هزار ماسک در داروخانه‌های استان اردبیل/ کمبود مواد ضدعفونی کننده رفع می‌شود - خبر

 

 

توزیع ۷۰ هزار ماسک در داروخانه‌های استان اردبیل/ کمبود مواد ضدعفونی کننده رفع می‌شود

معاون غدا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی دو روز گذشته بیش از ۷۰ هزار ماسک ساده در داروخانه های شبانه‌روزی استان اردبیل توزیع شد.

توزیع ۷۰ هزار ماسک در داروخانه‌های استان اردبیل/ کمبود مواد ضدعفونی کننده رفع می‌شود

محسن ارزنلو اظهار کرد: طی دو روز گذشته بیش از ۷۰ هزار ماسک با تعرفه دولتی در بسته‌های ۳تایی به قیمت ۱۲۵۰۰ریال در داروخانه‌های شبانه‌روزی استان اردبیل توزیع شده است.

وی افزود: فعلا ماسک‌های فیلتردار به اندازه کافی در دسترس نیست و فقط ماسک‌های ساده جراحی را که از استانداردهای لازم برخوردار است، در داروخانه‌ها توزیع شد تا میزان کمبود ماسک در اردبیل به حداقل برسد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اذعان کرد: براساس تصمیم وزارت بهداشت به‌زودی داروخانه‌ها از چرخه توزیع ماسک خارج خواهد شد و توزیع ماسک فقط توسط وزارت بهداشت و طبق اولویت‌بندی بر اساس میزان شیوع بیماری و همچنین جمعیت هر استان، از طریق خانه‌های بهداشت بین مردم و همچنین مراکز درمانی توزیع خواهد شد.

ارزنلو با اشاره به کمبود مواد ضدعفونی کننده در استان اردبیل گفت: براساس گزارش‌های میدانی مبنی بر کمبود مواد ضدعفونی کننده در داروخانه‌های اردبیل، از امروز چندین شرکت اقدام به توزیع گسترده مواد ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها کرده‌اند تا در روزهای آتی شاهد رفع کمبود مواد ضدعفونی کننده در اردبیل باشیم.