جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

توزیع ۴۵۹ تن کالای ضروری یارانه‌دار در شهرستان خلخال - خبر

 

 

توزیع ۴۵۹ تن کالای ضروری یارانه‌دار در شهرستان خلخال

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خلخال گفت: امسال ۴۵۹ تن کالای ضروری و مایحتاج عمومی یارانه‌دار به قیمت تنظیم بازار در این شهرستان توزیع شد.

توزیع ۴۵۹ تن کالای ضروری یارانه‌دار در شهرستان خلخال

سیدناصر میرمرسلی، رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت خلخال گفت: کالاهای توزیع شده شامل برنج خارجی هندی ،پاکستانی ،شکر ،گوشت منجمد قرمز ، سفید مرغ و روغن نباتی مایع و جامد است که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اختیار مردم قرار گرفته است.

او افزود: در این مدت با هدف تامین لاستیک خودروهای فعال در بخش حمل و نقل عمومی خلخال ۶ هزار و ۶۳۲ حلقه لاستیک به قیمت تنظیم بازار در بین دارندگان خودروهای سبک ،نیمه سنگین و سنگین از طریق صدور حواله دریافت از طریق اداره صمت خلخال توزیع شده است.

میرمرسلی عمده دلیل کمبود لاستیک یارانه‌دار را فقدان نمایندگی پخش و توزیع در منطقه اعلام کرد و گفت: در صورت اعلام آمادگی بخش خصوصی برای راه‌اندازی نمایندگی توزیع لاستیک ، این اداره زمینه را فراهم خواهد کرد.

او با بیان اینکه گرانی برخی کالاهای اساسی در خلخال متاثر از گرانی حاکم در اقتصاد و بازار کشور است، افزود: امسال قیمت برخی از کالاهای اساسی و مودنیاز مردم افزایش غیرمنطقی داشته طوری‌که قیمت لاستیک خودرو با ۱۴۴ درصد افزایش رتبه اول گرانی را به خود اختصاص داده است.

رئیس اداره صمت خلخال بیان کرد: در همین مدت قیمت برنج خارجی هندی و پاکستانی با ۱۳۰ درصد افزایش ، انواع لبنیات با ۱۱۷ درصد رشد ، گوشت گرم مرغ با ۱۰۳ درصد افزایش ، تخم‌مرغ با ۸۵ درصد رشد ، حبوبات از جمله نخود با ۱۰۰ درصد ، عدس با ۹۴ درصد و پودر و مایع شوینده دستی و ماشین لباس‌شویی با ۱۰۰ درصد ، همچنین برنج ایرانی با ۵۵ درصد رشد در رتبه‌های بعدی کالاهای اساسی گران شده قرار گرفته‌اند.