جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

توزیع ۳۵۰ هزار اصله نهال در استان اردبیل - خبر

 

 

توزیع ۳۵۰ هزار اصله نهال در استان اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۳۵۰ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی بصورت رایگان بین مردم این استان توزیع می‌شود.

توزیع ۳۵۰ هزار اصله نهال در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهامت هدایت افزود: توزیع این نهال ها از نوع ون،افرا،صنوبر و آیلان با هدف افزایش فضای سبز و ترویج فرهنگ درختکاری در نقاط مختلف استان انجام می شود.
 
وی بیان کرد: برای اولین بار در استان اردبیل 2 میلیون اصله صنوبر در ایستگاه مغان با هدف توسعه زراعت چوب در حال کاشت است و پیش بینی شده تا سال آینده به مرحله بهره بردرای برسد.
هدایت گفت: این نهال ها از سال آینده در بین مردم توزیع می شود که تامین نهال های مورد نیاز صنایع چوب ،بالا بردن درآمد اقتصادی کشاورزان ،افزایش فضای سبز و ایجاد اشتغال و کارآفرینی از جمله اهداف آن است.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: امسال اداره کل منابع طبیعی در نظر دارد در 720 روستای استان 20 هزار اصله نهال هم با شعار هر خانه یک نهال بصورت رایگان توزیع کند.
 
هدایت با اشاره به برنامه های هفته منابع طبیعی گفت: جشن درختکاری و تجلیل از حافظان افتخاری منابع طبیعی ،غرس نهال یادبود ،افتتاح پروژه های آبخیزداری ،نشست هم اندیشی با ائمه جمعه ، توزیع نهال رایگان بین مردم ،غرس نمادین نهال بنام شهدای مدافع حرم ،توزیع 217 آبگرم خورشیدی و توزیع 208 تنور گازی از جمله برنامه های هفته منابع طبیعی استان است .