سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی و کمک آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار اردبیلی - خبر

 

 

توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی و کمک آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار اردبیلی

مسئول بسیج دانش آموزی استان اردبیل گفت:در راستای کمک مومنانه تاکنون ۱۵ هزار بسته معیشتی و کمک آموزشی به ارزش ۲ میلیارد تومان بین دانش آموزان کم برخوردار توزیع شده است.

توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی و کمک آموزشی بین دانش آموزان کم برخوردار اردبیلی

ایرج نقی پور اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا بسیج دانش آموزی استان اردبیل در راستای کمک مومنانه ۱۵ هزار بسته معیشتی و کمک‌تحصیلی بین ۱۰ هزار دانش آموز کم برخوردار و آسیب پذیر به ارزش ۲ میلیارد تومان توزیع کرده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج دانش آموزی هم پای تمامی نهادها در راستای کمک به اقشار کم برخوردار پای کار آمده و همچنان در این خصوص تلاش می‌کند افزود: مرحله اول کمک‌های مومنانه با عنوان «قلک های کریمانه» و مرحله دوم باعنوان «پویش همکلاسی مهربان» انجام گرفت.

مسؤول بسیج دانش آموزی استان اردبیل به آغاز مرحله سوم کمک مومنانه اشاره کرد و ادامه داد: در این مرحله باعنوان «نذرهوشمند» جهت تامین لوازم الکترونیکی همانند گوشی و تبلت برای دانش آموزان نیازمند تلاش خواهیم کرد.

تامین گوشی موبایل و تبلت برای دانش آموزان نیازمند از اهداف مرحله سوم کمک‌های مومنانه

نقی پور با بیان اینکه در سطح استان اردبیل ۴۰ هزار دانش آموز  دسترسی به شبکه شاد ندارند بیان کرد: از این تعداد ۳۰ هزار دانش آموز با توجه به دایر بودن مدارس در مناطق روستایی بر سر کلاس‌های درس حاضر می‌شوند اما ۱۰ هزار دانش آموز به علت تعطیلی مدارس در مراکز شهرها و همچنین عدم دسترسی به شبکه شاد نیازمند یاری خیرین و دستگاه‌های اجرایی برای تامین تجهیزات کمک آموزشی هستند.

وی گفت: تلاش می‌کنیم‌ در مرحله سوم طرح کمک مومنانه با تامین گوشی موبایل و تبلت مشکلات تعداد زیادی از دانش آموزان را حل کنیم تا بتوانند از آموزش مجازی بهره ببرند.