جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

توزیع زکات فطره بین ۲۶ هزار خانوار نیازمند اردبیلی - خبر

 

 

توزیع زکات فطره بین ۲۶ هزار خانوار نیازمند اردبیلی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: زکات فطریه، کفاره و مساعدت‌های مردمی در روز عید سعید فطر بین ۲۶ هزار خانوار تحت حمایت در اردبیل توزیع شد.

توزیع زکات فطره بین ۲۶ هزار خانوار نیازمند اردبیلی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صفر توحیدی در جلسه بررسی روند توزیع زکات فطره و کفاره در اردبیل اظهار داشت: خیران اردبیلی بیش از پنج میلیارد ریال از زکات فطره و کفاره خود را به کمیته امداد پرداخت کرده‌اند که فطریه، کفاره و مساعدت‌های مردمی در همان روز عید سعید فطر بین 26 هزار خانوار تحت حمایت توزیع شد تا بخشی از مشکلات اساسی آنان برطرف شود.

وی افزود: کمک‌های نیکوکاران بر اساس سیستم نیازسنجی و با اولویت رفع گرفتاری‌های ضروری خانواده‌های تحت حمایت بین مددجویان توزیع می‌شود و  درمان بیماران، تهیه جهیزیه، احداث و تعمیر و بهسازی مسکن، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و رفع مسائل معیشتی خانواده‌های تحت حمایت از جمله فعالیت‌های کمیته امداد در عرصه خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر است.

توحیدی با اشاره به اینکه زکات فطره باید در همان محل پرداخت هزینه شود و در اسرع وقت به دست نیازمندان برسد، تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده امدادگران، تمامی وجوهات فطریه بلافاصله در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار گرفت که این امر سبب دلگرمی آنان در ایام عید فطر شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل افزود: هم اکنون در حال جمع بندی نهایی زکات فطره پرداختی خیران هستیم که مبلغ دقیق آن به زودی اعلام خواهد شد به طوری که زکات فطره خیران اردبیلی نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است که امید است با افزایش مساعدت‌های مردمی و مشارکت گسترده نیکوکاران در طرح‌های حمایتی کمیته امداد بتوانیم گام‌های موثرتری را در رفع مشکلات نیازمندان برداریم.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان بیش از پنج هزار حامی در طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» ثبت‌نام کرده و تکفل ایتام و فرزندان خانواده‌های تحت حمایت را بر عهده گرفته‌اند، گفت: سه هزار و 284 نفر از حامیان به صورت پیامکی و یک‌ هزار و 724 نفر نیز به صورت مراجعه حضوری به پایگاه‌های کمیته امداد در طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» ثبت نام کرده‌اند.

توحیدی با اشاره به اینکه چهار هزار و 145 نفر از حامیان در قالب طرح محسنین کفالت فرزندان خانواده‌های تحت حمایت را بر عهده گرفته‌اند، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت‌های همه جانبه این حامیان، مشکلات و مسائل اساسی خانواده‌های مشمول طرح محسنین برطرف شود تا آنان نیز در مسیر توانمندسازی و خوداتکایی قرار گیرند