رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

توزیع بیش از 2 هزار دست لباس برای دانش آموزان بی بضاعت استان اردبیل - خبر

 

 

توزیع بیش از 2 هزار دست لباس برای دانش آموزان بی بضاعت استان اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از توزیع بیش از 2 هزار دست لباس برای دانش آموزان بی بضاعت استان اردبیل خبر داد.

توزیع بیش از 2 هزار دست لباس برای دانش آموزان بی بضاعت استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از توزیع 2 هزار و 487 دست لباس به ارزش یک میلیارد و 240 میلیون ریال در سطح مدارس استان اردبیل خبر داد.

وی ضمن تشکر از مشارکت و همکاری صمیمانه سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل و مسئولین اتحادیه خیاطان اردبیل، افزود: راه اندازی و تشکیل کارگروه ساماندهی تولیدکنندگان لباس فرم دانش آموزان گام مهمی در راستای همکاری و هماهنگی با آموزش و پرورش است.

رئیس شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: مهمترین هدف از تشکیل این کارگروه کیفیت بخشیدن به جنس پارچه و تعیین قیمت منطقی و خارج کردن دلالان و واسطه ها در امر تهیه و توزیع لباس بویژه بومی سازی فعالان عرصه تولید است.

ناصری تصریح کرد: براساس اطلاعات جمع آوری شده از سطح مدارس مناطق و نواحی استان اردبیل تعداد 120 تولیدی مشغول فعالیت هستند که در این تعداد تولیدی تعداد 66 هزار دست لباس فرم دانش آموزی دوخته شده است.

وی خاطر نشان ساخت: در جریان فعالیت 3ماهه دوم سال جاری از بابت تهیه و توزیع لباس در سطح مدارس نزدیک 4 میلیارد تومان گردش مالی جریان داشته که از مشارکت و کمک های داوطلبانه مالی تولیدکنندگان لباس به ارزش 1 میلیارد و 700 میلیون ریال می باشد.