جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

توزیع بیش از ۴۷ هزار بسته معیشتی در استان اردبیل - خبر

 

 

توزیع بیش از ۴۷ هزار بسته معیشتی در استان اردبیل

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در این استان بیش از ۴۷ هزار بسته معیشتی و کمک مومنانه در بین خانوار‌های نیازمند مالی تحت پوشش و غیر تحت پوشش استان توزیع شده است.

توزیع بیش از ۴۷ هزار بسته معیشتی در استان اردبیل

حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل امروز در نشست با فرماندار خلخال گفت: همچنین ۶۶ هزار پرس غذای گرم توسط خیرین استان تهیه واز طریق کمیته امداد امام خمینی در اختیار خانوارهای نیازمند قرار گرفته است.

او با بیان اینکه برای تهیه این بسته‌های معیشتی و غذاهای گرم ۹۱ میلیارد ریال هزینه شده افزود: این مبلغ از محل کمک‌های خرین و کمک مالی ۲۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان بوده و اعتبار دولتی نبوده است.

دشتی گفت: در این مدت به تشخیص فرمانداران و ائمه جمعه ۷۵۰ بسته معیشتی شامل برنج ، روغن و مرغ در بین خانوارهای غیر تحت پوشش استان توزیع شد.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل به اجرای مرحله دوم توزیع بسته‌های غذایی و معیشتی بین خانوارهای تحت پوشش از هفته آینده اشاره کرد و افزود: ۵۰۰ میلیارد ریال برای این طرح در نظر گرفته شده که بخشی از منابع مالی آن توسط دولت و بخش دیگری نیز از منابع کمیته امداد تامین شده است.

او اظهارکرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد امام با مراجعه به فروشگاه‌های افق کوروش و رفاه می‌توانند با استفاده از کارت معیشت نسبت به دریافت سبد کالایی اقدام کنند.