سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در اردبیل - خبر

 

 

توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در اردبیل

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۱۵ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل توزیع شده است.

توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در اردبیل
رامین معبودی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۱۵ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل توزیع شده یا در حال توزیع است که ۱۳ هزار بسته آن قبلا در چند مرحله توزیع شده و توزیع ۲ هزار و ۴۷ بسته هم از امروز شروع شد.
 
او افزود: ۱۳ هزار بسته‌ای که قبلا توزیع شده با مشارکت مردم و خیرین تهیه شده بود، ولی ۲ هزار و ۴۷ بسته‌ای که از امروز آغاز می‌شود با مشارکت جمعیت هلال احمر و از محل کمک‌های بین المللی تهیه شده است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: توزیع بسته‌های غذایی ویژه خانواده‌های آسیب دیده و متاثر از کرونا ویروس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و این خانواده‌ها از قبل شناسایی شده اند.
 
معبودی با اشاره به اقلام هر بسته تشریح کرد: هر بسته معیشتی شامل برنج ممتاز ۱۰ کیلویی، ۴ بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی، ۲ بطری روغن مایع ۸۱۰ گرمی، یک قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی، یک بسته چای ۵۰۰ گرمی، یک بسته قند ۹۰۰ گرمی و یک بسته عدس ۹۰۰ گرمی است.
 
او با اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر استان اردبیل در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا ادامه داد: غربالگری مردم در ورودی‌های شهر‌های استان در تعطیلات عید نوروز، برگزاری طرح نذر سلامت (۱ و ۲) در ماه محرم، طرح آمران سلامت و مشارکت در طرح ناظرین سلامت، مشارکت در راه اندازی نقاهتگاه ها، گندزدایی و ضدعفونی معابر و پاساژها، برگزاری راهپیمایی نمادین برای ایجاد حساسیت و آگاهسازی مردم، تولید محتوا‌های آموزشی و توزیع آن به خصوص از طریق شبکه‌های اجتماعی و مواردی از این دست از اقدامات جمعیت هلال احمر استان بوده است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه هم قبلا در دو مرحله اقدام کرده و امروز مرحله سوم آن اجرا می‌شود.
 
معبودی با بیان اینکه این جمعیت آماده هر نوع مشارکت در اجرای برنامه‌های دستگاه‌های مختلف است، گفت: اعضای جمعیت هلال احمر استان اردبیل در راستای اهداف جمعیت هلال احمر، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها در هر زمان و هر مکانی آماده کمک به همنوعان خود هستند و به این مهم می‌بالند.