رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

توزیع بسته‌های فرهنگی با شعار «زمین سبز و آسمان پاک برای زندگی» در خلخال - خبر

 

 

توزیع بسته‌های فرهنگی با شعار «زمین سبز و آسمان پاک برای زندگی» در خلخال

همزمان با روز طبیعت بسته‌های فرهنگی با شعار «زمین سبز و آسمان پاک برای زندگی» در خلخال توزیع شد.

توزیع بسته‌های فرهنگی با شعار «زمین سبز و آسمان پاک برای زندگی» در خلخال
سیزدهمین روز از فروردین در تقویم ملی روز طبیعت نام گرفته و امروز در شهرستان خلخال با هدف پاسداشت طبیعت بکر و زیبای شهرستان خلخال از سوی اداره محیط زیست خلخال با توزیع بسته‌های فرهنگی بین گردشگران فرهنگ حفظ طبیعت با شعار «زمین سبز و آسمان پاک» انجام شد.
 
یوسف رشیدی، کارشناس اداره محیط زیست خلخال اظهار کرد: در خروجی خلخال به اسالم بسته‌های فرهنگی با هدف حفظ محیط زیست توزیع می‌شود.
 
وی افزود: بسته‌های فرهنگی ارائه شده به مردم شامل پاکت‌های پلاستیکی و کیسه‌های تجدیدپذیر بوده که در سه خروجی خلخال به اسالم، خلخال به هشجین و اردبیل و خلخال به کوثر با حضور همکاران محیط زیست شهرستان خلخال توزیع می‌شود.
 
کارشناس سازمان محیط زیست شهرستان خلخال با اشاره به استقبال گرم مردم در قبول بسته‌های فرهنگی اداره محیط زیست شهرستان خلخال گفت: کیسه‌های تجدید پذیر که بین گردشگران توزیع شد در عرض 2 تا 3 سال در طبیعت قابل بازگشت بوده و بهترین روش این است که هموطنان و گردشگران عزیز زباله‌های خود را پس حضور در طبیعت جمع آوری و حتما به شهر بازگردانند که قطعا با حضور زحمت‌کشان شهرداری خلخال این زباله‌ها جمع‌آوری و از آلودگی طبیعت جلوگیری خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رشیدی بیان داشت: به لحاظ پوشش گیاهی بالا در منطقه خورش رستم و سایر مناطق جنگلی شهرستان خلخال شهروندان دقت نمایند که از هر گونه تخریب طبیعت، بوته‌کنی، قطع درختان برای درست نمودن آتش خودداری نمایند که در این روز گامی برای حفظ طبیعت برداشته شود.