جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

توزیع «سبد کالای غذایی» بین ۴۱ هزار خانواده نیازمند در اردبیل - خبر

 

 

توزیع «سبد کالای غذایی» بین ۴۱ هزار خانواده نیازمند در اردبیل

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از توزیع «سبد کالای غذایی» به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان بین ۴۱ هزار خانواده نیازمند در استان اردبیل طی روزهای آتی خبر داد.

توزیع «سبد کالای غذایی» بین ۴۱ هزار خانواده نیازمند در اردبیل

حسین دشتی عنوان کرد: در مرحله دوم این رزمایش سبد کالای غذایی حدود ۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان سبد غذایی بین ۴۱ هزار خانواده تحت پوشش در استان اردبیل توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا باعث بروز مشکلات اساسی در زندگی قشر محروم جامعه شده، بیان کرد: مرحله دوم توزیع سبد غذایی در راستای حمایت از قشر محروم و کاهش آلام و مشکلات معیشتی آنان انجام می‌شود و مددجویان می‌توانند در مناطق شهری از طریق فروشگاه‌های طرف قرارداد برای دریافت سبد غذایی خود اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل ادامه داد: در مناطق روستایی برای تسهیل در دریافت سبد کالای غذایی توسط مددجویان، این بسته‌های غذایی در محل سکونت آنان توزیع خواهد شد.

دشتی  گفت: در بحث مقاوم سازی مسکن نیازمندان اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام شده و در بحث توانمندسازی نیازمندان نیز ۱۴۶ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه، اشتغال روستایی و منابع داخلی کمیته امداد تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: در راستای توانمندسازی و اشتغالزایی اقدامات خوبی انجام شده که از آن جمله می‌توان به اشتغالزایی در زمینه خیاطی مخصوصاً در جنوب استان اشاره کرد که متولی آن کمیته امداد بوده که ۱۸ سال پیش با اعطای وام ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی آغاز شده و تاکنون ادامه دارد و در حال حاضر نیز هیچ‌گونه محدودیتی در تأمین منابع مالی اشتغال خانگی وجود ندارد و کسانی که درخواست برای شغل خانگی ارائه دهند حمایت خواهند شد.