حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

تودیع و معارفه مدیرکل امور عشایر استان اردبیل - خبر

 

 

تودیع و معارفه مدیرکل امور عشایر استان اردبیل

با حضور قائم مقام سازمان امور عشایر کشور مهندس آذری به عنوان مدیر کل جدید امور عشایر استان اردبیل منصوب شد.

تودیع و معارفه مدیرکل امور عشایر استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در ابتدای این مراسم دکتر علایی مقدم قائم مقام سازمان امور عشایر کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲ درصد از جمعیت کشور را عشایر تشکیل میدهند اظهار داشت : جمعیت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری عشایر کشور با دارا بودن ۸۴ میلیون مراتع و ۲۴ میلیون دام سهم بسزایی در تولید صنایع دستی ، محصولات لبنی و دامی کشور ایفا میکنند.

وی عشایر را غیورمردان مرزهای گسترده کشور و حافظان امنیت دانست و افزود:عشایر زحمت کش در کنار تولید و بهره وری در اقتصاد کشور همچون سربازانی وظیفه شناس و متعصب در تامین امنیت مرزها نقش بسزایی را برعهده دارند.

علایی مقدم در ادامه با بیان اینکه عشایر استان اردبیل به ویژه ایل شاهسون از عشایر برجسته و اصیل کشور به شمار میرود.اظهار داشت:امید است با توجه به منابع عظیم مراتع و پتانسیل های بالای مناطق عشایری استان در جهت بهبود وضعیت این قشر اقداماتی صورت گیرد.علایی مقدم تصریح کرد:ایجاد فروشگاه های زنجیره ای تولید و عرضه گستقیم محصولات دامی عشایر ،احداث تعاونی های تولید و بسته بندی گیاهان دارویی و توسعه بوم گردی و گردشگری در برنامه های توسعه و ساماندهی عشایر استان اردبیل قرار دارد.

در ادامه آذری مدیر کل امور عشایر استان رفع مشکلات عشایر و ایجاد خدمات رسانی بهتر را از برنامه های کاری خود برشمرده و گفت:در جهت ایجاد اشتغال پایدار و ارتقا درآمد و وضعیت معیشتی عشایر و همچنین تقویت صندوق های خرد زنان عشایری اقداماتی انجام خواهد گرفت.

در پایان این مراسم از زحمات چهار ساله مهندس قادر هنرنمد تقدیر و معرفت آذری به سمت مدیر کل امور عشایر استان اردبیل منصوب شد.