رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی از اولویت‌های اساسی جوانان قرار گیرد - خبر

 

 

توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی از اولویت‌های اساسی جوانان قرار گیرد

طرح‌های اشتغال‌زایی از اولویت‌ اساسی جوانان بوده و سازمان‌های مردم نهاد باید در فعالیت‌های خود به این حوزه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی از اولویت‌های اساسی جوانان قرار گیرد

شهرام فکری در دیدار با اعضای انجمن‌های مردم‌نهاد استان اردبیل با اشاره به نیازهای مهم جوانان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: نیازسنجی صحیح از مطالبات و دغدغه‌های جوانان و توجه به رفع آن از اقدامات اساسی و مهم مسؤولان دستگاه‌های مختلف قرار گیرد.

وی به اهمیت برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی اشاره کرد و افزود: برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی در راستای برطرف‌سازی نیازهای جوانان و برگزاری طرح‌های آموزشی در حوزه اشتغال‌زایی از جمله اولویت‌های مهم در این حوزه بوده تا در بخش کارآفرینی نیز از شرایط کسب موفقیت‌های مناسب برخوردار شویم.

معاون امور فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل بر ضرورت بهره‌گیری از تمامی توان و ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تأکید کرد و گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های مردمی در کارآفرینی و اشتغال جوانان گام‌های ارزنده‌ای برداشته خواهد شد و از نقش مهم سمن‌ها در این خصوص نمی‌توان عبور کرد.

فکری بیان کرد:  کیفی‌سازی برنامه‌های اجرایی از جمله مهمترین برنامه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان در خصوص سمن‌ها بوده و با اجرای مناسب برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی و توجیه نیروهای انسانی می‌توان در توانمندسازی جوانان و برنامه‌های تشکل‌های مردمی اقدامات مورد نیاز را انجام داد.

به گزارش خبرگزاری فارس وی بر ضرورت برخورداری جوانان از دغدغه فرهنگی و اجتماعی و بکارگیری این طیف از جامعه در برنامه‌های مورد نظر تأکید کرد و گفت: برای دستیابی به اهداف فرهنگی و آموزشی می‌توان سازمان‌های مردم نهادی را که از فعالیت آن‌چنانی برخوردار نیستند، با همسوسازی با سمن‌های پویا یاری داد.