سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

توجه به آسیب‌های فضای مجازی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است - خبر

 

 

توجه به آسیب‌های فضای مجازی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: توجه به آسیب‌های فضای تبادل اطلاعات از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است.

توجه به آسیب‌های فضای مجازی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است
نادر سقاء در جلسه هماهنگی اعضای کانون‌های مساجد شهرستان اردبیل اظهار کرد: دغدغه و نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه آسیب‌های شایع در فضای مجازی می‌بایست مورد توجه مسؤولان فرهنگی قرار گیرد.
 
وی به نقش مهم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل در اجرای برنامه‌های مختلف ویژه جوانان و اقشار مختلف مردم اشاره کرد و افزود: فضای مجازی نگرانی‌هایی را در بین خانواده‌ها فراهم آورده که با شناسایی دقیق آسیب‌های موجود باید برای مقابله با آن اقدام کرد.
مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری
 
استان اردبیل تصریح کرد: کمبودهای موجود در تولید محتوای مناسب در فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد تا با غلبه بر موانع از فواید و آثار بهره‌گیری صحیح از دنیای ارتباطات به خوبی بهره‌مند شویم.
 
سقاء از برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی ویژه مربیان تربیتی خبر داد و توضیح داد: در طول سال کلاس‌های مختلف آموزشی و توجیهی برای آشنایی با فضای مجازی و نحوه کارکرد صحیح آن، ویژه مربیان تربیتی برنامه ریزی شده که با هدف تولید محتوا برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی توضیح داد: فعالان مساجد می‌توانند با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های موجود در ایجاد محتوای مناسب فرهنگی و تربیتی و تولید مطالب مفید و قابل استفاده، برنامه‌های مناسب فرهنگی و آموزشی را اجرایی کرده و در آشناسازی بیشتر نوجوانان و جوانان با آسیب‌های فضای مجازی نقش مهم خود را ایفا کنند.