جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

توانمندی بانوان فوتبالیست اردبیلی بیشتر از آقایان است - خبر

 

 

توانمندی بانوان فوتبالیست اردبیلی بیشتر از آقایان است

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل گفت: توانمندی بانوان فوتبالیست استان اردبیل حتی بیشتر از آقایان است و در این عرصه شاهد درخشش بانوان استان اردبیل در میادین ملی هستیم.

توانمندی بانوان فوتبالیست اردبیلی بیشتر از آقایان است

 صمد نوتاش عصر امروز در مراسم تجلیل از بانوان فوتبالیست و رشته فوتسال در هیئت فوتبال اردبیل اظهار کرد: ما در سال‌جاری با حضور موفق بانوان به موفقیت‌های متعدد دست پیدا کردیم به طوری‌که جامعه فوتبال و فوتسال این استان در بخش بانوان حتی جلوتر و پیشروتر از آقایان در عرصه‌ها حاضر شده و توانستیم چهره‌های فاخری را به ثبت ملی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از 50 نفر از بانوان مستعد در گروه فوتبال و فوتسال بانوان در برنامه‌های استعدادیابی حاضر شده و ما در مشگین‌شهر شاهد میزبانی از فوتسال دسته سه بانوان کشور بودیم، تصریح کرد: تیم فوتسال استان نیز در گروه بانوان در مسابقات فارس شرکت کرده و توانست در حد بضاعت و توان خود در این رقابت‌ها عرض اندام کند.

رئیس هیئت فوتبال استان گفت: برگزاری‌ دوره‌های آموزشی برای مربیان و داوران شناسایی استعدادها و نخبگان ورزشی در این عرصه و همچنین هم‌افزایی بیشتر برای حضور در کلاس‌های مربیگری، استعدادیابی و برپایی دوره عفاف و حجاب برای بانوان فوتبالی و فوتسالی این استان در سال‌جاری انجام شده و تلاش نیز بر توسعه و تحکیم اخلاق حرفه‌ای در ورزش بانوان بوده است.

نوتاش در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تمام تلاش ما بر این است تا با برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری تجربه موفقی را برای ورزشکاران و تیم‌های حاضر رقم بزنیم به طوری که به همت کمیته بانوان لیگ‌های فوتبال و فوتسال قرار است به صورت منظم در حوزه بانوان برگزار شده و یک فرصت و زمینه استثنایی را در بخش‌های مختلف نظاره‌گر باشیم.

وی با اشاره به حضور بانوانی همچون ژاله طوفان‌پور به عنوان داور ملی که در بالاترین سطح در مسابقات فوتبال بانوان قضاوت می‌کند و همچنین شکاری از داوران فوتسال بانوان استان که هم در مسیر ارتقا علمی و هم اخلاقی و ورزشی در اوج قرار دارد، تلاش و کوشش بر این است تا بتوان یک زمینه‌سازی خوب و مثبت را در توانمندی بانوان مشاهده کرد.

نوتاش با قدردانی از حضور سایر بانوان فوتبالی و فوتسالی این استان نظیر غیایی‌مقدم، غدیرزاده، فرضی و... به عنوان چهره‌های موفق این عرصه بیان کرد:‌ این بانوان با توانایی و اعتماد به نفس بی‌نظیر در اردوهای تیم ملی حاضر شده و قطعاً تلاشمان بر این است تا هیئت فوتبال نیز با حمایت جدی آنها را در مسیر تعالی بیشتر حرکت دهد.

وی اضافه کرد: ما سال آینده در یک مراسم تجلیل آبرومند و شایسته از همه فعالان عرصه فوتبال و فوتسال استان اعم از بانوان و برادران در گروه‌های مختلف داوری، مربیگری و بازیکنان برتر تجلیل می‌کنیم و انتظار می‌رود سال 94 یک سال پر خیر و برکت برای ورزش فوتبال و فوتسال استان باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل ادامه داد: ما بدون محدودیت خاص سعی داریم تا حمایت کامل را از تیم‌های ورزشی فوتبال و فوتسال بانوان داشته باشیم تا یک حرکت منسجم و منظم اتفاق بیفتد.