رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی


مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: خانوارهای روستایی استان در قالب طرح تامین خدمات مالی توانمند می‌شوند.

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی

بهزاد ستاری اظهار کرد: طرح تامین خدمات مالی در راستای توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر و ایجاد کسب و کارهای کوچک در جوامع روستایی با موفقیت در استان درحال برگزاری است.

وی افزود: در این طرح افراد روستایی با تشکیل گروه‌های 15 الی 20 نفره اقدام به آغاز فعالیت در کسب و کارهای کوچک می‌کنند و طی چند مرحله وام‌هایی با مبالغ مختلف به آنها داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل عنوان کرد: این وام‌ها بعد از اعتمادسازی در بین طرفین می‌توان تا بیش از 10 میلیون افزایش یابد و این مسأله باید رونق کسب و کارهای روستایی و ایجاد فضای تعامل و روستاها شود.

ستاری افزود: این طرح جزو شش برنامه محوری اقتصاد مقاومتی مصوب هیأت دولت است که منجر به بهبود وضع معیشتی خانوارهای روستایی می‌شود و از مهاجرت اهالی روستاها به شهر جلوگیری می‌کند.

وی یادآور شد: قبل از تشکیل گروه‌ها و اجرای طرح آموزش‌های لازم به این افراد داده می‌شود تا بعد از اجرای طرح و سنجش نوع فعالیت مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: 98 درصد افراد این گروه‌ها شامل زنان بیکار و سرپرست خانوار هستند که این مسأله باعث تحکیم بنیان خانواده در سطح جوامع روستایی می‌شود.

ستاری گفت: تاکنون بیش از 170 گروه روستایی در استان فعال هستند که این میزان نشان دهنده استقبال گسترده اهالی روستایی از این طرح است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اظهار کرد: از نظر اجرای کیفی این طرح جزو استان‌های برتر کشور هستیم و نمایندگان استان‌های زیادی برای اجرای صحیح این برنامه اقدام به بازبینی این طرح در استان کردند.