حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: خانوارهای روستایی استان در قالب طرح تامین خدمات مالی توانمند می‌شوند.

توانمندسازی اقتصادی خانوارهای روستایی در قالب طرح تامین خدمات مالی

بهزاد ستاری اظهار کرد: طرح تامین خدمات مالی در راستای توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر و ایجاد کسب و کارهای کوچک در جوامع روستایی با موفقیت در استان درحال برگزاری است.

وی افزود: در این طرح افراد روستایی با تشکیل گروه‌های 15 الی 20 نفره اقدام به آغاز فعالیت در کسب و کارهای کوچک می‌کنند و طی چند مرحله وام‌هایی با مبالغ مختلف به آنها داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل عنوان کرد: این وام‌ها بعد از اعتمادسازی در بین طرفین می‌توان تا بیش از 10 میلیون افزایش یابد و این مسأله باید رونق کسب و کارهای روستایی و ایجاد فضای تعامل و روستاها شود.

ستاری افزود: این طرح جزو شش برنامه محوری اقتصاد مقاومتی مصوب هیأت دولت است که منجر به بهبود وضع معیشتی خانوارهای روستایی می‌شود و از مهاجرت اهالی روستاها به شهر جلوگیری می‌کند.

وی یادآور شد: قبل از تشکیل گروه‌ها و اجرای طرح آموزش‌های لازم به این افراد داده می‌شود تا بعد از اجرای طرح و سنجش نوع فعالیت مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار کرد: 98 درصد افراد این گروه‌ها شامل زنان بیکار و سرپرست خانوار هستند که این مسأله باعث تحکیم بنیان خانواده در سطح جوامع روستایی می‌شود.

ستاری گفت: تاکنون بیش از 170 گروه روستایی در استان فعال هستند که این میزان نشان دهنده استقبال گسترده اهالی روستایی از این طرح است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اظهار کرد: از نظر اجرای کیفی این طرح جزو استان‌های برتر کشور هستیم و نمایندگان استان‌های زیادی برای اجرای صحیح این برنامه اقدام به بازبینی این طرح در استان کردند.