سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

توانایی استان اردبیل در تامین بخشی از نیاز مواد غذایی بازار روسیه - خبر

 

 

توانایی استان اردبیل در تامین بخشی از نیاز مواد غذایی بازار روسیه

استاندار اردبیل در دیدار با هیات اقتصادی و تجاری روسی گفت:استان اردبیل می تواند بخشی از نیاز بازار روسیه به مواد غذائی را تامین کند.

توانایی استان اردبیل در تامین بخشی از نیاز مواد غذایی بازار روسیه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خدابخش در این دیدار افزود: حضور هیات تجاری واقتصادی روسی در استان اردبیل با گذشت کمتر از سه ماه از سفر هیات تجاری استان اردبیل به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان پاسخ مثبتی به دیدارها و مذاکرات انجام گرفته است و امیدواریم شروع خوبی برای توسعه همکاری اقتصادی و تجاری باشد.

استاندار اردبیل با اشاره به واردات 50 میلیارد دلاری این کشور در بخش موادغذائی و لبنیات که عمدتا از کشورهای اروپایی تامین می شود ، بیان کرد:استان اردبیل می تواند بخشی از نیاز روسیه به مواد غذائی را تامین کند.

خدابخش اظهار کرد: بندر خشک اصلاندوز بعنوان دروازه صادرات کشورمان و شبکه ریلی ایران وجمهوری آذربایجان ،بستر مطمئن ، آسان وارزان حمل و نقل محصولات صادراتی استان اردبیل ودیگر استان های کشورمان خواهد بود.

ایقور مدیر شرکت هلدینگ روسپارس کشور روسیه نیز گفت:وجود کشتارگاه مدرن مرغ وپرورش مرغ گوشتی مطابق با استانداردهای روسیه واروپا در استان اردبیل می تواند بخش مهمی از نیاز کشور روسیه به مرغ گوشتی را تامین کند.