جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تهدید صنعت طیور استان اردبیل/ بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کمین است - خبر

 

 

تهدید صنعت طیور استان اردبیل/ بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کمین است

مدیر کل دامپرزشکی استان اردبیل گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کمین است و مزارع پرورش طیور استان اردبیل را تهدید می‌کند.

تهدید صنعت طیور استان اردبیل/ بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کمین است

 بهلول تکلوی، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل در جلسه ستاد کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به منظور مبارزه با شیوع احتمالی این بیماری در استان و هماهنگی‌های بیشتر با دستگاه‌های اجرائی مرتبط تشکیل یافت به فعالان صنعت طیور نسبت به شیوع احتمالی این بیماری هشدار داد و گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حـاد پرندگان در کمـین اسـت و مزارع پرورش طیور استان را تهدید می‌کند.

او افزود: شروع فصل سرما و آغاز مهاجرت پرندگان وحشی و مهاجر و ورود آن‌ها به مناطق مختلف استان از یک طرف و رخداد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور‌های روسیه و قزاقستان از طرف دیگر احتمال ورود ویروس این بیماری و درگیری طیـور صنعتی و طیـور روستایی و بومی استان را تشدید می‌کند.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: ضرورت دارد عموم مرغداران، صاحبان مـزارع پـرورش مرغ و نیز فعالان صنعت طیور کاملاً هوشیار بوده و ضمن رعایت مقررات بهداشتی و موازین امنیت زیستی، هشدار‌های دامپزشکی را جدی گرفته و همکاری‌های لازم را با دامپزشکی انجام دهند.

تکلوی عنوان کرد: پرندگان آبزی، وحشی و مهاجر بدون ابتلا به این بیماری می‌توانند ویروس را تا مسافت‌های طولانی انتقال دهند و لازم است اقدامات پایش بیماری به صورت مستمر تشدید شود.