سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

تنها 27 نقطه حادثه‌خیز در اردبیل باقی ‌مانده است - خبر

 

 

تنها 27 نقطه حادثه‌خیز در اردبیل باقی ‌مانده است

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از 101 نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده در استان، در حال حاضر با اصلاح و مرمت تنها 27 نقطه باقی مانده است.

تنها 27 نقطه حادثه‌خیز در اردبیل باقی ‌مانده است

علی یوسف‌زاده عصر امروز در جریان بررسی برنامه‌های سال جدید راهداری در اردبیل اظهار کرد: یکی از چالش‌های اساسی ما بدهی باقی‌‌مانده سال گذشته در حوزه ارائه خدمات راهداری است و از طرفی وضعیت اعتبارات امسال نیز مشخص نیست در حالی که دو ماه از فصل کاری را سپری کرده‌ایم.

وی ضرورت تخصیص اعتبارات را برای آغاز پروژه‌های نیمه‌تمام و بر زمین مانده یادآور شد و تصریح کرد: راهداری وضعیت مناسب و خوشایندی در زمینه اعتبارات ندارد و سال‌هاست که سازمان راهداری تلاش می‌کند تا با وجود کمبود اعتبارات اجرای پروژه‌ها را به هر نحوه ممکن انجام دهد.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اولویت امسال را لکه‌گیری و اجرای روکش آسفالت به همراه درزگیری بیان کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا نسبت به نصب حفاظ و بازسازی حفاظ‌های خراب شده با هدف افزایش ایمنی آنها و تعمیرات اساسی در پل‌ها و برخی مسیرهای گذر پرحادثه را با نگاه درست و واقع‌بینانه انجام دهیم.

یوسف‌زاده به وجود نقاط پرحادثه‌خیز و ضرورت شناسایی آنها اشاره کرد و افزود: در سال 90، 101 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان شناسایی شد که در چهار سال گذشته سعی کردیم با اصلاح‌، مرمت و بازسازی که انجام شد تعداد این نقاط حادثه‌خیز را به 27 مورد کاهش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با آشکارسازی این نقاط حادثه‌خیز و رفع مشکلات آنها سعی بر این است تا از بروز حوادث در این مسیرها جلوگیری شود.

یوسف‌زاده نوسازی ماشین‌آلات و عمر ناوگان ترددی را در این مسیرهای ارتباط یادآور شد و اضافه کرد: ما با استفاده از این ماشین‌آلات در طول سال نسبت به خط‌کشی، اصلاح روشنایی، مرمت و نگهداری مسیرها و جاده‌ها اقدام می‌کنیم.

وی از تهیه شن در شانه جاده‌ها به ویژه در مناطق حادثه‌خیز برای جلوگیری از خطرات واژگونی خودرو اشاره کرد و ادامه داد: با وجود اینکه استان سردسیری هستیم اما اجرای طرح لرزنده جاده را که گاه مشکلاتی را به وجود می‌آورد، به انجام رساندیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال با افزایش 20 درصدی برنامه‌ها در حوزه راهداری تلاش می‌کنیم تا طرح‌های نیمه‌تمام را تکمیل و پروژه‌های در حال اجرا را به خوبی به سرانجام برسانیم.