جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

تندباد با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت اردبیل را درمی‌نوردد - خبر

 

 

تندباد با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت اردبیل را درمی‌نوردد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از پیش‌بینی وزش تندباد در اواخر هفته جاری در اردبیل خبر داد و گفت: سرعت باد در برخی ساعات به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تندباد با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت اردبیل را درمی‌نوردد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی دولتی‌مهر گفت:  با توجه به کاهش محسوس فشار هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه  پیش‌بینی می‌شود سرعت باد به صورت لحظه‌ای در شهرستانهای مشگین‌شهر، اردبیل، گرمی، سرعین، نیر و نمین به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت هم برسد که این سامانه مناطق جنوبی و مرکزی را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 
وی با اشاره به اینکه با رفع تندبادها از منطقه از بعد از ظهر روز جمعه تا شهر روز شنبه انتظار بارش‌ها در منطقه را داریم، افزود: انتظار می‌رود با ورود سامانه بارشی به استان در روزهای جمعه تا شهر شنبه هفته آتی شاهد بارش باران اغلب به صورت رگباری در منطقه باشیم که بیشترین میزان بارش‌ها در شمال استان اردبیل انتظار می‌رود که حجم بارشها 3 الی 6 میلیمتر پیش‌بینی شده است.
 
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: هم‌اکنون هوای استان ابری و مه‌آلود و در برخی مناطق به ویژه در مرکز و جنوب استان با نزدیک شدن به اواخر روز شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود که این سامانه تا روز پنج‌شنبه ادامه داشته و از اواخر روز پنج‌شنبه انتظار می‌رود بادهای شدید گاه با سرعت حتی 100 کیلومتر بر ساعت نیز برخی مناطق استان را تحت تاثیر قرار داده و پوشش دهد.
 
دولتی‌مهر ادامه داد: به دلیل وزش بادهای تند در برخی مناطق استان اردبیل باید نیروهای مدیریت بحران استان به حالت آماده‌ درآیند چرا که محتمل است این شرایط در بعضی ساعات توام با گرد و خاک بوده و سبب ایجاد خسارات به مبلمان شهری به ویژه چادرهای موقت طرح نوروزی و تاسیسات برون شهری و روستایی در برخی از مناطق گردد از این رو نیاز است تا مدیریت بحران در سطح استان به صورت آماده حاضر شوند.