جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

تمهیدات ویژه شهرداری اردبیل برای ماه محرم/ حفظ سلامت عزاداران حسینی ضروری است - خبر

 

 

تمهیدات ویژه شهرداری اردبیل برای ماه محرم/ حفظ سلامت عزاداران حسینی ضروری است

شهردار اردبیل گفت: باتوجه به محدودیت‌های کرونایی تمهیدات و برنامه‌های ویژه برای ماه محرم و صفر توسط شهرداری اردبیل پیش بینی شده است.

تمهیدات ویژه شهرداری اردبیل برای ماه محرم/ حفظ سلامت عزاداران حسینی ضروری است

حمید لطف اللهیان، شهردار اردبیل امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های ماه محرم شهرداری اردبیل گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضرورت حفظ سلامت عزاداران حسینی در ایام محرم و صفر، با هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های دقیق، برنامه‌های متعدد فرهنگی مذهبی در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه در راستای تکریم و بزرگداشت شعائر دینی در ماه‌های محرم و صفر شهرداری اردبیل وظیفه‌ای فراتر از سایر ارگان‌ها دارد، افزود: سلامت عزاداران سیدالشهدا (ع) نیز ضروری است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه همواره شور و شعور حسینی مردمان اردبیل در محرم در فضایی متفاوت برگزار خواهد شد.

لطف اللهیان همچنین با اشاره به فضاسازی مناسب شهر در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با پرچم‌های سیاه و الوانها، از نصب المان‌های ویژه محرم در سطح شهر خبر داد و گفت: نصب المان‌های ویژه محرم، پرچم‌های عزاداری، سیاه پوش کردن میادین و معابر با هدف انتقال مفاهیم قیام حسینی و نهضت عاشورایی جز اقدامات شهرداری اردبیل است.
او به اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی از جمله مسابقه‌های مجازی با عنوان «هرخانواده یک هیئت و هرخانواده یک پرچم» پخش زنده مراسم سوگواری بصورت مجازی از صفحات اینستاگرامی توسط فرهنگسرا‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل اشاره کرد.
شهردار اردبیل بیان کرد: برنامه فرهنگی «۶۰ شب ۶۰ منبر» عنوان طرح شاخصی است که در شب‌های محرم و صفر بصورت لایو و زنده از صفحات اینستاگرامی با هدف بهره گیری از منابر مذهبی روحانیون وعاظ و مداحان حسینی توسط شهرداری اردبیل برگزار خواهد شد.