جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

تمهیدات بهداشتی برای بازگشایی مدارس اردبیل اتخاذ شده است - خبر

 

 

تمهیدات بهداشتی برای بازگشایی مدارس اردبیل اتخاذ شده است

مدیر کل آموزش پرورش استان اردبیل گفت: تمهیدات لازم و ضروری بهداشتی برای تامین سلامت دانش آموزان اتخاذ شده و آماده بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه همزمان با سراسر کشور هستیم.

تمهیدات بهداشتی برای بازگشایی مدارس اردبیل اتخاذ شده است

احمد ناصری افزود: اولویت آموزش و پرورش این استان در بازگشایی مدارس رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله اجتماعی و بهداشت و سلامت دانش‌آموزان است.

وی از آمادگی آموزش و پرورش استان برای شروع سال تحصیلی جدید در هر سه حالت سفید، زرد و قرمز  خبر داد و بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم توسط کارگروه‌های مختلف برای هر سه حالت انجام شده است.

او اضافه کرد: در حالت اول اگر وضعیت سفید باشد فعالیت مدارس طبق روال سال‌های گذشته بصورت عادی و با حضور دانش آموزان در کلاس انجام خواهد شد، اما در صورتی‌که وضعیت زرد باشد نحوه فعالیت مدارس تغییر کرده و به صورت نیمه حضوری خواهد بود به طوری که علاوه بر استفاده از سیستم آموزشی شاد، دانش آموزان حداقل ۲ روز در هر هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در مدرسه حضور داشته باشند.

ناصری با بیان اینکه در هر سه حالت شبکه شاد جزو اصلی‌ترین سامانه کمک آموزشی دانش‌آموزان خواهد بود، ادامه داد: در حالت سوم و وضعیت قرمز و با تعطیلی مدارس از سیستم آموزشی شبکه شاد و ظرفیت صدا و سیما استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طول سال تحصیلی تمامی مدارس استان در هر سه حالت سفید، زرد و قرمز باز بوده و حضور مدیران، تیم اجرایی و کارکنان در مدارس الزامی است، اضافه کرد: در مناطق روستایی، عشایری و مناطقی که تراکم دانش‌آموزان کمتر است، معلمان ،مدیران و راهبران آموزشی در مدارس حضور یافته و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به فعالیت آموزشی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه اصل در آموزش حضور دانش آموزان در کلاس درس است، اظهار داشت: برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مبلغ ۱۷ میلیارد ریال در بین مدارس استان توزیع شده است.