جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تمام واحدهای مسکن مهر استان اردبیل امسال تکمیل می‌شود - خبر

 

 

تمام واحدهای مسکن مهر استان اردبیل امسال تکمیل می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تمامی واحدهای مسکن مهر در این استان امسال تکمیل و به متقاضیان واگذار می‌شود.

تمام واحدهای مسکن مهر استان اردبیل امسال تکمیل می‌شود
محبوب حیدری افزود: از ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر اجرایی در استان ۳۹ هزار و ۲۴۹ واحد به متقاضیان واگذار شده و هزار و ۳۱۷ واحد نیز آماده تحویل شده است.
 
وی بیان‌کرد: ۸۱۲ واحد دیگر از مسکن مهر باقی مانده نیز امسال تکمیل شده و به متقاضیان واگذار خواهد شد.
 
حیدری گفت: پروژه‌های افتتاح شده به شکل کامل و با بهره‌مندی از خدمات عمومی شامل آبرسانی، گازرسانی، برق‌رسانی و آسفالت محوطه به متقاضیان تحویل داده شده است.
 
وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از پروژه‌های مسکن مهر اجرایی در مناطق مختلف این استان در دولت تدبیر و امید تکمیل و واگذار شده، افزود: تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر در استان با رفع نواقص و ایرادات موجود انجام شده و با تحویل به متقاضیان پرونده مسکن مهر استان در سال‌جاری بسته می‌شود.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از انجام مطالعات طرح بازآفرینی بافت محلات فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی پنج شهر کوچک این استان خبر داد.
 
حیدری اظهارداشت: برنامه وزارت راه و شهرسازی در بازآفرینی شهری فقط برای شهرهای بالای ۵۰ هزار خانوار است ولی با پیگیری‌های صورت گرفته در جهت توسعه شهرهای کوچک استان این طرح کلید خورده و حتی قبل از پایان مطالعات مقدار قابل توجهی قیر رایگان برای ترمیم معابر شهرها اختصاص یافته است.
 
وی با بیان اینکه مطالعات اولیه و نحوه بازآفرینی ۶۰ محله در شهرهای استان انجام شده، افزود: ۲۰ محله در اردبیل ، ۱۲ محله در مشگین‌شهر ، ۱۱ محله در پارس‌آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.
 
حیدری تشریح‌کرد: در حال حاضر ۹۶۳ هکتار از مساحت شهر اردبیل ، ۲۴۸ هکتار از مساحت پارس‌آباد ، ۹۵ هکتار از مساحت مشگین‌شهر و ۸۴ هکتار از مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناکارآمد است.