سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

تمام سرمایه و حیثیت خودمان را روی طرح شهید سلیمانی گذاشته ایم - خبر

 

 

تمام سرمایه و حیثیت خودمان را روی طرح شهید سلیمانی گذاشته ایم

معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: استان اردبیل جز آخرین استان هایی بود که به روند صعودی و پیک بیماری رسید و الان نشانه های اولیه نزول شدت بیماری در این استان آشکار شده است.

تمام سرمایه و حیثیت خودمان را روی طرح شهید سلیمانی گذاشته ایم
دکتر حریرچی با اشاره به اینکه حضرت آقا در دوگانه سلامت و امنیت ، سلامت را اولویت دانستند، افزود: می دانیم مغازه بستن خیلی بد است ، ولی فوت و مرگ خیلی بدتر است، علی رغم اینکه می دانیم وقتی مردی بدون نان برود منزل چقدر شرمنده می شود .
 
وی خطاب به مردم اردبیل گفت: سلامت تک تک مردم از جان خودمان برای ما مهم تر است و خوشبختانه با کاری که سپاه و بسیج و استاندار در اردبیل انجام دادند در حال حاضر روند نزولی بیماری آغاز شده است. تحلیل ما اینه که شما بزودی از شرایط قرمز خارج می شوید.
 
معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: تمام سرمایه و حیثیت خودمان را روی طرح شهید سلیمانی گذاشته ایم. وقتی اسم طرح شهید سلیمانی است باید اسم شکست را کلا بگذاریم کنار. مرزهای ما که تا چند کیلومتری اش دشمن نزدیک شده بود، شهید سلیمانی جلویش را گرفت. شهید سلیمانی برای کل ملت است .
 
حریرچی ادامه داد: باید ویروس را تعقیب کنیم، یعنی زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم برای این کار باید شناسایی افراد بی علامت، کم علامت و افراد دارای تماس نزدیک را به حداقل برسانیم کسانی که تماس نزدیک دارند و مشکوک هستند باید بالاترین میزان قرنطینه را داشته باشند.
 
وی افزود: خیلی از افراد جامعه ما(شرمندگی اش برای ماست) خریدش روزانه است ، چون درآمدش روزانه است . برای اینکه اگه به او گفتی برو قرنطینه حتما می رود بیرون . کسی که می رود نان نسیه بخرد نمی تواند برود نیاز یک هفته اش را بخرد.
 
 معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: به شدت نگران برپایی دورهمی‌های خانوادگی در شب یلدا هستیم مخصوصاً در استان‌هایی شمالی همچون اردبیل که دارای آب و هوای سرد هستند که از مردم عاجزانه می‌خواهیم تا اجازه دهند با برگزاری شب یلدای مجازی و پرهیز مطلق از یلدای حضوری زمستانی آرام و رو به نزولی را از لحاظ بیماری را تجربه کنیم.