رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز است؛ آغاز بارش برف در همه محورها - خبر

 

 

تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز است؛ آغاز بارش برف در همه محورها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تمامی محور‌های مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.

تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز است؛ آغاز بارش برف در همه محورها

علی رحمتی اظهار داشت: در حال حاضر با تلاش‌های شبانه‌روزی راهداران تمامی محور‌های مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد و بارش برف در تمامی محورهای مواصلاتی استان آغاز شده و در گردنه‌های حیران و الماس شاهد بارش شدید هستیم.

وی با اشاره به این که عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی آغاز شده است بیان کرد: استفاده از زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی برای رانندگان یک اولویت اساسی است و در این زمینه راهداران مستقر در راهدارخانه‌ها باید با در نظر گرفتن شرایط جوی وارد جاده‌ها شده و از سفرهای غیرضروری جلوگیری به‌عمل آید.
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از استقرار 110 اکیپ راهداری با 435 نیروی انسانی و 286 دستگاه ماشین‌آلات نیز گفت: ارائه خدمات مطلوب به مسافران یکی از اولویت‌های اساسی در راهدارخانه‌ها است که در این زمینه راهداران در گردنه‌ها و محورهای مواصلاتی استان مستقر شده‌اند.

رحمتی با اشاره به ذخیره‌سازی 20 هزار تن ماسه و نمک در انبار و راهدارخانه‌ها نیز بیان کرد: اکیپ‌های راهداری با هدف خدمات‌رسانی و برف‌روبی جاده‌ها در آماده‌باش کامل قرار دارند و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است تا بهترین خدمات به مردم ارائه شود.

وی با اشاره به سامانه 141 برای آگاه شدن از آخرین وضعیت راه‌ها نیز تصریح کرد: در حدود 57 هزار کیلومتر از محورهای اصلی و فرعی برف‌روبی شده و 21 هزار کیلومتر برف‌روبی در محورهای روستایی نیز انجام یافته است.