جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

تمامی اقساط تسهیلات تاسیسات گردشگری اردبیل امهال شد - خبر

 

 

تمامی اقساط تسهیلات تاسیسات گردشگری اردبیل امهال شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل مطرح کرد: برابر مصوبه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تمامی اقساط تسهیلات تاسیسات گردشگری اردبیل امهال شد.

تمامی اقساط تسهیلات تاسیسات گردشگری اردبیل امهال شد

محمدرضا شایقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل گفت: با شیوع ویروس کرونا بخش گردشگری بیش از سایر بخش‌ها متضرر شده و کسب و کار‌ها در این حوزه با آسیب جدی روبه‌رو شدند که جبران بخشی از این خسارات از دغدغه‌های اصلی در اردبیل بوده و در این زمینه تلاش‌های همه‌جانبه‌ای از سوی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان انجام شده است.

او با اشاره به حمایت‌های انجام شده از تاسیسات گردشگری و کسب و کار‌های آسیب‌دیده از کرونا در این حوزه بیان کرد: برابر مصوبه وزیر محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که اخیرا صادر شده تمامی اقساط تسهیلات برای سال ۹۹ این تاسیسات امهال شده و از سال ۱۴۰۰ شروع می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل ادامه داد: علاوه بر اقساط تسهیلات، مالیات، بهای برق، گاز و آب این تاسیسات نیز با توجه به آسیب این بخش تا پایان سال ۹۹ امهال شده است.

شایقی افزود: این اقدام گامی مهم در راستای حمایت از تاسیسات و کسب و کار‌های گردشگری به شمار می‌رود چرا که در شرایط فعلی که اغلب تاسیسات گردشگری با رکود و تعطیلی روبه‌رو هستند توان پرداخت اقساط تسهیلات و سایر هزینه‌ها را ندارند.