جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تلف شدن بیش از یکصد راس از گاوهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان - خبر

 

 

تلف شدن بیش از یکصد راس از گاوهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

بیش از یکصد راس از گاوهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تلف شد.

تلف شدن بیش از یکصد راس از گاوهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای ، پس از بررسیهای اولیه ومقدماتی ،دامپزشکان وکارشناسان دام استان ، مسمومیت غذایی را دلیل اصلی این تلفات دانسته اند. مدیرعامل شرکت کشت وصنعت ودامپروری مغان در گفتگو با خبرنگار صدا وسیمای مرکز اردبیل ضمن تایید این خبر گفت: متاسفانه از روز سی ام اردیبهشت ماه علائم مسمومیت غذایی ،دربرخی از گاوهای پرواری وتلیسه یکی از بخشهای گاوداری این شرکت مشاهده شد وبلافاصله دامپزشکان شرکت همچنین دامپزشکان اداره کل دامپزشکی استان اردبیل با حضور در محل ،تلاش خود را برای نجات گاوهای مسموم آغاز کردند.

گلچین، با بیان اینکه نمونه های علوفه وغذاهای ویژه این گاوداری همچنین امعا واحشای داخلی گاوهای تلف شده پس از کالبد شکافی دامپزشکان به آزمایشگاههای معتبر تهران ودیگر شهرها ارسال شده ونتیجه بررسیهای علمی بزودی اعلام می شود افزود:متاسفانه از بیش از یکصد راس گاو مسموم شده 70تا 80راس تلف شده اند ودامپزشکان در تلاشند تا با استفاده ازروشهای مختلف درمانی دیگر گاوهای مسموم را از مرگ نجات دهند.

وی گفت:شرکت کشت وصنعت ودامپروری مغان با داشتن بیش از 17هزار راس گاوهای پرواری وشیرده یکی از بزرگترین مجموعه های گاوداری صنعتی کشور است وروزانه 5نوع غذای ویژه با ترکیبات متفاوت تهیه شده وبرای مصرف انواع گاوها در اختیار بخشهای مختلف گاوداری این مجموعه قرار می گیرد. کارشناسان ارزش تخمینی گاوهای تلف شده را بیش از یک ونیم میلیارد تومان برآورد کرده اند.