جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات بخش پژوهش استان - خبر

 

 

تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات بخش پژوهش استان

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبی بر تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات بخش پژوهش استان تاکید کرد.

تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات بخش پژوهش استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقبال عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان با بیان اینکه دستگاه ها باید تلاش کنند تا با جذب حداکثری اعتبارات بخش پژوهش وتحقیق استان ، اعتبارات پژوهشی برگشت نخورد، افزود: دستگاه ها باید به نحوی عمل کنند تا در انتخاب طرح های پژوهشی، طرح هایی مدنظر قرار گیرد که موجبات توسعه استان را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه متولیان تدوین سند علم و فناوری استان باید مشخص شوند، گفت: پوروپوزال فعالیت ها و هزینه هایی که در تدوین این سند نیاز است، باید مشخص شود تا بتوانیم در شورای برنامه ریزی استان به تصویب برسانیم. عباسی اضافه کرد: برای تهیه این پوروپوزال، استانداری، دانشگاه محقق اردبیلی، جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری با محوریت دانشگاه محقق اردبیلی اقدام کنند و همچنین برای نهایی کردن این سند نیز باید از دستگاه های اجرایی مرتبط نظرخواهی شود.

پروفسور محمد نریمانی دبیر کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان نیز با بیان اینکه اولویت های پژوهشی دستگاه های اجرایی در چهار کمیته شناسایی شده اند،گفت: دستگاه های اجرایی استان و سایر دانشگاه ها می توانند در یکپارچه سازی فعالیت های پژوهشی همکاری کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سند علم و فناوری استان به عنوان نقشه راه و یکی از عناصر رشد و توسعه هر منطقه است، اظهارامیدواری کرد: با تدوین این سند بتوانیم در سال های آتی برنامه های پژوهشی و فناوری خود را به نحو احسن اجرا کنیم.