سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تلاش برای بازگشایی راه ۶۴۲ روستا در استان اردبیل - خبر

 

 

تلاش برای بازگشایی راه ۶۴۲ روستا در استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: کلیه محورهای مواصلاتی استان باز است و عملیات بازگشایی راه ۶۴۲ روستا درحال انجام است.

تلاش برای بازگشایی راه ۶۴۲ روستا در استان اردبیل

کلیم‌الله وثوقـی اظهار کرد: به دلیل بارش سنگین برف راه بسیاری از روستاها مسدود شده اما در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی اصلی استان باز است که راهداران پرتلاش با همه توان در حال بازگشایی راه ۶۴۲ روستا هستند.

وی افزود: ۲۴۰ نفر نیروی راهداری در قالب ۸۰ اکیپ در گردنه‌ها، محورها و راهدارخانه‌های استان مستقر شده و در حال خدمات‌رسانی به مردم هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل بیان داشت: در حال حاضر اکیپ‌های راهداری مشغول بازگشایی راه ۲۳۰ روستای شهرستان مشگین شهر،۱۴۲ روستای خلخال، ۹۵ روستای گرمی، ۸۵ روستای کوثر، ۵۳ روستای نیر، ۲۷ روستای نمین و ۱۰ روستا در شهرستان اردبیل هستند.

وی تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به رانندگان و مسافران در ایام زمستان ۲۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین را در محورهای مواصلاتی مستقر کرده و از ۱۳۳ سامانه هوشمند نظارت و کنترل راه‌ها نیز استفاده می‌کند.

وثوقی تأکید کرد: در سفرهای زمستانی داشتن زنجیر چرخ، لباس گرم مناسب و سایر تجهیزات ایمنی ضروری است.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل از مردم و مسافران خواست با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان، قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.