جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تقویت و انسجام آثار فاخر شعر عاشورایی ضروری است - خبر

 

 

تقویت و انسجام آثار فاخر شعر عاشورایی ضروری است

رییس حوزه هنری استان اردبیل گفت: اشعار عاشورایی اساس کار مداحی بوده و تقویت و انسجام آثار فاخر این هنر اصیل مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد.

تقویت و انسجام آثار فاخر شعر عاشورایی ضروری است
امیر رجبی در اختتامیه سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی با تاکید بر لزوم تقویت اشعار و تولید آثار قوی اظهار کرد: اشعار عاشورایی اساس کار مداحی بوده و تقویت و انسجام آثار فاخر این هنر اصیل مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی افزود: فراخوان سوگواره منطقه‌ای شعر ترکی عاشورایی در ابتدای ماه محرم در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان اطلاع رسانی شد که شاعران، ۱۹۳ اثر را به دبیرخانه ارسال کردند.
 
رییس حوزه هنری استان اردبیل از سطح کیفی بالای این سوگواره خبر داد و بیان کرد: به اذعان هیأت داوران، آثار ارسالی به سوگواره از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده که این، کار داوران را برای انتخاب آثار برتر سخت کرده بود.
 
رییس حوزه هنری استان، هدف از برگزاری این سوگواره را تشویق شعرای عاشورایی و ایجاد زمینه برای تقویت قالب و محتوای اشعار عنوان کرد و افزود: استمرار این سوگواره در ایام و مناسبت‌های مختلف باعث جذب علاقمندان به سمت ارزش‌ها و آموزه‌های دینی خواهد شد.
 
رجبی شعر را پایه و اساس مداحی عنوان کرد و گفت: اگر شعر قوی باشد مداحی از اثرگذاری بالایی برخوردار خواهد بود.
 
رییس حوزه هنری استان، با تاکید بر ارائه اشعار صحیح و بیان درست مقتل‌ها و تاریخ عاشورا، گفت: نباید تحریف‌ها در قالب برخی اشعار وارد حیطه مداحی شود چرا که تغییر اذهان عمومی را سبب شده و انحطاط فرهنگی ایجاد می‌کند.