سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تقویت اقدامات پیشگیرانه برای کنترل بحران تا پایان فروردین ماه در اردبیل - خبر

 

 

تقویت اقدامات پیشگیرانه برای کنترل بحران تا پایان فروردین ماه در اردبیل

استاندار اردبیل بر تقویت اقدامات پیشگیرانه تا پایان فروردین ماه برای کنترل بحران در استان اردبیل تاکید کرد.

تقویت اقدامات پیشگیرانه برای کنترل بحران تا پایان فروردین ماه در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان که در محل سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد، گفت: با گذر از مرحله شدید این ویروس بعد از فروردین ماه از میزان شدت تلفات کاسته می‌شود.
 
او بیان کرد: مردم باید با عمل به توصیه‌های پزشکی که با هدف حفظ سلامت آنان ارائه می‌شود، در راستای پیشگیری از وقوع بحران در خصوص شیوع این ویروس اقدام کنند.
 
استاندار اردبیل بیان کرد: محدود کردن دید و بازدید‌ها و تاخیر در خرید‌های غیرضروری از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که باید توسط مردم انجام شود.
 
بهنام جو اظهار کرد: در حال حاضر که نزدیک به ۲۰۰ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند، باید تلاش کنیم با اقدامات پیشگیرانه این میزان را به نصف کاهش دهیم.
 
او با اشاره به محدود کردن عبور و مرور خارج از استانی این اقدام را در جلوگیری از ورود و یا خروج افراد بیمار و مشکوک به این ویروس اعلام کرد.
 
استاندار اربیل ادامه داد: در رابطه با محدودیت ورود و خروج شهرستان خلخال و نیر اقدامات مناسب تری انجام داده اند.
 
بهنام جو افزود: همچنین این محدودیت‌ها در مسیر اردبیل به آستارا و مشگین شهر به اهر نیز انجام می‌شود.
 
او با تجلیل از اقدامات قابل تحسین پزشکان و کادر درمانی بر تلاش برای تامین تجهیزات مورد نیاز آنان تاکید کرد.
 
استاندار اردبیل بیان کرد: نیرو‌های درمانی با ایثار و از خود گذشتگی در راستای پیشگیری از افزایش تلفات انسانی تلاش می‌کنند و اقدام آنان جهاد در راه خدا است.
 
بهنام جو به تدوین برنامه‌های کوتاه مدت پزشکی در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس اشاره کرد و خواستار مشارکت مردم و مسوولان مربوطه برای کنترل این بیماری در استان شد.