سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان به‌مثابه شرک است - خبر

 

 

تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان به‌مثابه شرک است

نماینده ولی فقیه در اردبیل گفت: تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان به‌مثابه شرک است.

تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان به‌مثابه شرک است
آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته وحدت که در مسجد جامع عنبران برگزار شد اظهار کرد: امت اسلامی باید مراقب باشند تا دشمنان باز هم از طریق گروه‌ها و فرقه‌هایی مانند داعش و وهابیت آنها  را تکه تکه نکنند چرا که تفرقه و اختلاف  در میان مسلمانان به هر طریقی و با هر زبانی به‌مانند شرک است. 
 
وی با بیان این که امور اختلافی در میان مسلمانان نباید منجر به جنگ و خونریزی شود افزود: وهابیت در جایگاه و ارزش برادران اهل سنت نیست و نمی‌تواند افکار خود را به عنوان نماینده دین اسلام به دنیا معرفی کند. 
 
امام جمعه اردبیل ادامه داد: هفته وحدت با درایت امام راحل برنامه‌ریزی و ایجاد شد تا نطفه اختلاف در میان مسلمانان از بین رفته و دشمنان را از تفرقه و خصومت بین برادران دینی ناامید کند. 
 
عاملی با اشاره به اینکه دشمن با برنامه‌ها و هزینه‌های گزاف در حال تلاش برای ایجاد جنگ مذهبی در جهان اسلام است تصریح کرد: دشمن با راه‌اندازی جنگ‌های مذهبی، امنیت و آسایش را از ممالک اسلامی سلب کرده و نسبت به دین بدبینی گسترده‌ای  را به وجود می‌آورد. 
 
به گزارش خبرگزاری فارس، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تلاش در راه وحدت را بزرگترین عبادت دانست و تأکید کرد: هر که منادی وحدت در امت اسلامی بوده و قدم در راه حل اختلاف‌ها بردارد نماد عینی فرد بصیر بوده و در دنیا و آخرت حائز جایگاهی متعالی است.