جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تعطیلی دو هفته ای مدارسِ دارای افراد مشکوک به کرونا - خبر

 

 

تعطیلی دو هفته ای مدارسِ دارای افراد مشکوک به کرونا

مدیرکل آموزش و پرورش استان از ابلاغ بخشنامه جدید تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی کلاس‌ها یا مدارس دارای افراد مشکوک یا مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

تعطیلی دو هفته ای مدارسِ دارای افراد مشکوک به کرونا

احمد ناصری در جلسه ستاد کرونای آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با توجه به ضرورت نحوه مدیریت صحیح کلاس‌ها و مدارس دارای دانش آموزان، معلمان مشکوک، مبتلا به بیماری‌های تنفسی، آنفولانزا و یا موارد مثبت کرونا، از سوی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت بخشنامه "تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی کلاس‌ها یا مدارس دارای افراد مبتلا اعم از دانش‌آموز یا همکار" ابلاغ شده است.

وی با اشاره به مفاد این بخشنامه اظهار داشت: اگر در یک کلاس، دانش‌آموزی دارای علائم عفونت تنفسی، آنفولانزا و یا مورد مثبت کرونا باشد، آن کلاس برای مدت دو هفته به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. همچنین اگر در مدرسه‌ای در بیش از یک کلاس، دانش‌آموزی دارای علائم عفونت تنفسی، آنفولانزا و یا مورد مثبت کرونا باشد، آن مدرسه برای مدت دو هفته به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه بر اساس بخشنامه ارسالی، اگر در محل اقامت معلم یا دانش‌آموز فرد مشکوکی به علائم کرونا وجود داشته باشد، آن معلم یا دانش‌آموز برای مدت دو هفته نباید در محل کار حضور پیدا کند، خاطر نشان ساخت: همچنین در خصوص معلمان چرخشی آخرین کلاس‌هایی که معلم طی سه روز گذشته در آن حضور داشته به مدت دو هفته غیرحضوری خواهد بود و در مورد معلمان اختصاصی دوره ابتدایی که مشکوک به کرونا هستند، کلاس معلم مشکوک برای مدت ۲ هفته تعطیل خواهد شد.