رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تعداد واحدهای راکد استان اردبیل به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد - خبر

 

 

تعداد واحدهای راکد استان اردبیل به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد

استاندار اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم میزان واحدهای راکد استان را که در حال حاضر ۳۴ درصد بوده به زیر ۲۰ درصد برسانیم.

تعداد واحدهای راکد استان اردبیل به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو صبح امروز در جلسه بررسی روند فعالسازی واحدهای راکد استان اردبیل اظهار داشت: تسریع در شناسایی دلایل رکود و راهکارهای فعالسازی واحدهای راکد و نیمه فعال استان امری مهم و ضروری بوده که باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا بتوانیم شاهد رونق تولید و اشتغال در استان باشیم.
 
وی بیان کرد: برخی واحدهای صنعتی استان دارای مشکلات مالیاتی، اخذ مجوز، دارایی و تامین سرمایه در گردش هستند که می‌توانیم با رفع این موانع به فعال شدن واحد کمک کنیم و انتظار می‌رود در راستای تحقق این مهم تلاش همه‌جانبه‌ای انجام شود.
استاندار اردبیل با اشاره به پیگیری واحدهای راکد در تملک بانک‌ها افزود: فعالسازی این واحدها نیز باید از سوی بانک‌ها از طریق واگذاری و یا فروش پیگیری شود.
 
بهنام‌جو گفت: تلاش و اهتمام برای فعال کردن واحدهای راکد استان امسال بیشتر شده و تلاش می‌کنیم میزان واحدهای راکد استان را که در حال حاضر 34 درصد بوده به زیر 20 درصد برسانیم.
 
وی با اشاره به فعال شدن واحدهای راکد و نیمه فعال در شهرک های صنعتی یک و دو تصریح کرد: فعال کردن واحدهای راکد کمک به چرخه اقتصادی و اشتغال جامعه است و وظیفه همه مسئولان در حوزه‌های مختلف تلاش برای رفع موانع تولیدکنندگان است.
 
استاندار اردبیل کاهش بروکراسی در دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از سرمایه‌‌گذاران را ضروری دانست و اظهار کرد: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید در جذب سرمایه‌گذار و تسریع در روند اداری اخذ مجوز و فعال کردن واحدها تلاش کنند.
 
بهنام‌جو خواستار استخراج فهرست واحدهای راکد و نیمه فعال نیازمند سرمایه در گردش برای بازگشت به چرخه تولید شد در استان شد و افزود: باید در این زمینه اقدامات لازم و اساسی انجام شود تا بتوانیم در راستای فعالسازی این واحدها اقدامات لازم را انجام دهیم.