سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تعداد روستاهای بهره‌مند از اینترنت پرسرعت در اردبیل به ۵۲۸ روستا افزایش می‌یابد - خبر

 

 

تعداد روستاهای بهره‌مند از اینترنت پرسرعت در اردبیل به ۵۲۸ روستا افزایش می‌یابد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در زمینه اینترنت پرسرعت روستایی تعداد روستاهای مشمول فاز دو اینترنت در استان اردبیل از ۴۰۰ روستا به ۵۲۸ روستا افزایش یافته است.

تعداد روستاهای بهره‌مند از اینترنت پرسرعت در اردبیل به ۵۲۸ روستا افزایش می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز رزمی گفت: تحت پوشش تلفن همراه قرار دادن روستاها یکی از اولویت‌ها بوده که در همین راستا برنامه‌ریزی شده تا 86 روستا در سطح استان از پوشش تلفن همراه بهره‌مند شوند.
 
وی بیان کرد: در سفر اخیری که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان داشت مقرر شد تا 35 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه قرار گیرد که پس از رایزنی‌های انجام شده این تعداد روستا به 86 روستا افزایش یافت.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با بیان اینکه 27 درصد این روستاها در شهرستان گرمی واقع است، گفت: در حال حاضر 23 روستای شهرستان گرمی تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند و در آینده‌ای نزدیک در کنار افزایش این تعداد روستا زمینه برای ارتقای نسل تلفن همراه فراهم می‌شود.
رزمی از برنامه‌ریزی برای افزایش شاخص‌های ارتباطی این شهرستان خبر داد و افزود: در زمینه اینترنت پرسرعت روستایی نیز تعداد روستاهای مشمول فاز دو اینترنت از 400 روستا به 528 روستا افزایش یافته که از این تعداد نیز 141 روستا در شهرستان گرمی واقع است.
 
وی در مورد اقدامات انجام شده در راستای توسعه فناوری اطلاعات در اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر زمینه برای فعالیت هر چه بیشتر در این حوزه فراهم است و برگزاری نشست‌های تخصصی اشتغال نیز در زمینه شناساندن ظرفیت‌های فضای مجازی و افزایش انگیزه برای گرایش جوانان به کسب و کارهای حوزه آی.سی.تی موثر بوده است.