رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

تصویب «روز اردبیل» در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری می‌شود - خبر

 

 

تصویب «روز اردبیل» در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور 4 مرداد به عنوان «روز اردبیل» تعیین شده و پیگیر تصویب این روز در شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم.

تصویب «روز اردبیل» در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری می‌شود
علی نواداد اظهار کرد: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور 4 مرداد به عنوان روز اردبیل تعیین شده و پیگیر تصویب این روز در شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم.
 
وی با اشاره به برنامه های هفته اردبیل در سال جاری، افزود: با استفاده از تجارب سالیان گذشته امسال برنامه‌های پرمحتوایی در این راستا برگزار خواهد شد.
 
معاون استاندار اردبیل بیان کرد: از ماه‌های گذشته فراخوانی برای جلب مشارکت‌های مردمی و ایده‌های قابل اجرا از طریق جوانان و فعالان حوزه فرهنگی اعلام شده که در این زمینه فعالیت‌های ما در سال جاری در دیگر شهرستان‌های استان نیز برگزار خواهد شد.
 
نواداد ادامه داد: با توجه به اینکه نسبت به سالیان گذشته از لحاظ منابع دچار محدودیت هستیم تمامی هم و غم ما در اجرای کیفی برنامه‌ها نسبت به سالیان گذشته است.
 
وی اضافه کرد: 150 گروه عاشیق‌لار از استان های مختلف و کشورهای همسایه در این هفته در سطح استان اردبیل اجرا خواهند داشت و این رویداد فرهنگی و هنری در سطح مطلوبی برگزار خواهد شد.
 
وی با اشاره به برگزاری  برنامه‌های متعدد ورزشی در این هفته افزود: برنامه‌های هفته اردبیل از 28 تیر ماه آغاز خواهد شد که شب موسیقی علی سلیمی، برگزاری مراسم برای مفاخر اردبیل و سمفونی تصویری اردبیل از جمله برنامه‌های مهم ستاد بزرگداشت هفته اردبیل خواهد بود.
 
معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه اگر این روز در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد تصویب قرار گیرد در تقویم ملی ثبت خواهد شد، بیان کرد: صدا و سیمای استان قول ویژه‌ای برای پوشش تمامی برنامه‌های شاخص هفته اردبیل داده و در این خصوص همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، نواداد بیان کرد: علاوه بر پوشش صدا و سیمای مرکز استان بعوامل برنامه شب‌های فیروزه‌ای شبکه استانی تهران به مدت دو هفته در سطح اردبیل مستقر خواهد شد تا برنامه‌های ستاد بزرگداشت هفته اردبیل پوشش داده شود.