جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

تصمیم‌گیری در مقابله با کرونا به فرمانداران استان اردبیل واگذار شد - خبر

 

 

تصمیم‌گیری در مقابله با کرونا به فرمانداران استان اردبیل واگذار شد

استاندار اردبیل گفت: طبق مصوبه ستاد کرونای استان‌، فرمانداران می‌توانند برای کنترل و مدیریت کرونا بر حسب وضعیت و شرایط شهرستان خود تصمیم‌گیری کنند.

تصمیم‌گیری در مقابله با کرونا به فرمانداران استان اردبیل واگذار شد
اکبر بهنامجو در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان اردبیل اظهارداشت: آخرین وضعیت کرونا در استان سیر صعودی طی می‌کند و در صورت تداوم این روند، شرایط خطرناک و سختی را برای کادر درمانی، پرستاران زحمتکش و تامین دارو به دنبال خواهد داشت.
 
وی با اشاره به اینکه شهرهای اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد همچنان وضعیت ثابت صعودی دارند، گفت: وضعیت شیوع کرونا در اکثر شهرهای استان همچنان قرمز است و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش توصیه می‌شود چرا که سلامت مردم برای ما از همه چیز مهم‌تر است.
 
وی با بیان اینکه علاوه بر تامین امنیت و سلامت مردم باید به فکر اقتصاد و رفاه آنها نیز باشیم، گفت: کارکنان دولت و مسوولان باید بیش از هر شهروند دیگری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند که متاسفانه گاهی مواقع با کم‌توجهی از حساسیت موضوع کاسته می‌شود.
 
استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به مردم بصورت شفاف می‌تواند در خدمات‌دهی یاری‌گر کادر درمانی باشد، تشریح کرد: مردم باید از وضعیت اسف‌بار این ویروس منحوس مطلع شده و تذکرات لازم نیز به آنها داده شده و همچنین مقابله با شرایط عادی سازی از ادارات شروع شود.
 
بهنامجو با بیان اینکه در روزهای تعطیل محدودیت ورود مسافران برای شهرهای گردشگری با نظارت کامل اعمال شود، اظهارداشت: گاهی مواقع تعطیلی‌ها باعث افزایش تعداد مسافران در استان می‌شود، گرچه ما نمی‌خواهیم اصناف تعطیل شوند اما باید این صنوف هم رعایت حال بقیه مردم و هم استانی‌ها را بکنند.
 
او  ادامه داد: رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها باید با  رعایت پروتکل بهداشتی و با ظرفیت حداکثر ۴۰ درصد فعالیت کنند و با نظارت کافی عروسی‌ها به جای اینکه در خانه‌های کوچک و یا چادرهای محلی برگزار شود می‌تواند با ظرفیت حداکثر ۳۰ درصد با تعهد صاحب تالار و رستوران انجام گیرد.