رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

تصفیه خانه فاضلاب شهر بیله سوار 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد - خبر

 

 

تصفیه خانه فاضلاب شهر بیله سوار 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر بیله سوار هم اکنون 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تصفیه خانه فاضلاب شهر بیله سوار 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یحیی سیف الهی بیان کرد: برای تصفیه خانه فاضلاب شهر بیله سوار که هم اکنون 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد 130 میلیارد ریال هزینه شده و تجهیزات لازم برای تکمیل این تصفیه خانه نیز در حال جانمایی است.
 
وی گفت: مطالعه مرحله اول و دوم شبکه فاضلاب شهر جعفرآباد به اتمام رسیده است و در مرحله جذب اعتبارات ملی است.
 
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: متوسط سرانه مصرف آب در مناطق شمالی استان بیش از میانگین کشوری و در فصل های مختلف نیز متفاوت است.
 
سیف الهی افزود: متوسط سرانه مصرف آب هر شهروند بیله سوار 175 لیتر در شبانه ‌روز و این آمار برای شهرهای پارس آباد نیز بالاتر از این میزان است.
 
وی اظهار داشت: همچنین متوسط سرانه مصرف آب هر شهروند در استان اردبیل 152 لیتر در شبانه روز و این آمار برای شهر اردبیل نیز 137 لیتر در شبانه روز می باشد.
 
سیف الهی افزایش دمای هوا در شمال استان، استفاده از کولرهای آبی و استفاده از آب برای مصارف باغی را از جمله علل افزایش متوسط سرانه مصرف آب در شهرستان های شمالی استان ذکر کرد.
 
وی همچنین با اشاره به تدابیر اتخاذ شده در حوزه آب شهری افزود: با توجه به قطعی های مکرر برق در استان مشکل قطعی آب غیر سه شهرستان که در حال رفع شدن بوده و مشکلی در بقیه شهرستان ها وجود ندارد.